9 z 15
O tym, że wiek to tylko liczba już na początku... XX wieku...
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Bob Fitzsimmons - 40 lat, 5 miesięcy, 30 dni

O tym, że wiek to tylko liczba już na początku... XX wieku przekonywał Bob Fitzsimmons. Były mistrz wag średniej i ciężkiej w 1903 r. zdobył też pas w półciężkiej. Miał 40 lat, pięć miesięcy i 30 dni.

10 z 15
Ponad 100 lat po śmierci Anglika jego wynik pobił...
fot. AP/Associated Press/East News

Manny Pacquiao - 40 lat, 7 miesięcy, 3 dni

Ponad 100 lat po śmierci Anglika jego wynik pobił niesamowity Manny Pacquiao. Jedyny w historii mistrz świata w ośmiu kategoriach wagowych 20 lipca pokonał Keitha Thurmana, odbierając mu pas WBA dywizji półśredniej. Miał 40 lat, siedem miesięcy i trzy dni. Jedną z najbardziej oczekiwanych walk jest teraz jego możliwy rewanż z innym weteranem, 42-letnim Floydem Mayweatherem Jrem. Ich pierwsza walka została najbardziej kasową w historii. Druga może pobić wszelkie rekordy.

11 z 14


Późno rozkwitła kariera Corneliusa Bundrage'a. Znany niektórym fanom z drugiego sezonu programu "Contender" Amerykanin został mistrzem świata IBF wagi junior średniej w 2010 roku. Pas stracił w trzeciej obronie, szybko go jednak odzyskał. W dniu drugiego udanego podejścia do tytułu miał 41 lat, pięć miesięcy i 16 dni.

Cornelius Bundrage - 41 lat, 5 miesięcy, 16 dni

12 z 14


Młodszym kibicom nazwisko Thulani Malinga pewnie nie mówi zbyt wiele. „Sugar Boy” z RPA w 1997 r. sensacyjnie został jednym z najstarszych mistrzów w historii boksu. Zdobył pas WBC wagi superśredniej osiem dni po 42. urodzinach.

Thulani Malinga - 42 lata, 8 dni

Pozostały jeszcze 2 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Venom przejmuje Avengersów! Efekty tej fuzji są widowiskowe

Venom przejmuje Avengersów! Efekty tej fuzji są widowiskowe

Poznaliśmy Menedżerów Roku 2024 Województwa Śląskiego. Oni budują przyszłość regionu

TYLKO U NAS
Poznaliśmy Menedżerów Roku 2024 Województwa Śląskiego. Oni budują przyszłość regionu

Zobacz, co działo się na pierwszych Bydgoskich Klasykach w 2025 roku

Zobacz, co działo się na pierwszych Bydgoskich Klasykach w 2025 roku

Zobacz również

AI zaprojektowała naszą kuchnię. Wystarczyło zdjęcie i kilka poleceń

AI zaprojektowała naszą kuchnię. Wystarczyło zdjęcie i kilka poleceń

Szósta edycja programu "Trenuj z wojskiem" w Bydgoszczy rozpoczęta

Szósta edycja programu "Trenuj z wojskiem" w Bydgoszczy rozpoczęta