Łukasz Kubot zwycięzcą Wimbledonu. To był thriller!

sier
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Andrzej Szkocki/archiwum Polska Press
Wielki sukces polskiego tenisa na trawiastych kortach w Londynie! Łukasz Kubot i Marcelo Melo, po bardzo zaciętym pojedynku, wygrali finał Wimbledonu.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali finał Wimbledonu, pokonując w finale debla parę Oliver Marach/Mate Pavic! Zacięty pojedynek skończył się wynikiem *5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6, 13:11,

Ostatni set przypominał prawdziwy thriller! Przy stanie seta 11:11, sędzia zdecydował o zamknięciu dachu. Te warunki zdecydowanie przypadły do gustu Kubotowi i Melo, którzy wygrali dwa gemy z rzędu.