Łuczniczka traci coraz więcej do bezpiecznej pozycji

Łuczniczka przegrała na wyjeździe z Wartą Zawiercie 0:3 (-22, -20, -23) w kolejnym meczu PlusLigi. Nie pomógł powrót Metodi Ananiewa, który z powodu kontuzji kolana pauzował w sobotnim meczu ze Skrą.

Pierwsze dwie partie były dość wyrównane, a o zwycięstwach miejscowych przesądziły asy serwisowe (6 Warty i zaledwie 1 Łuczniczki) oraz fatalna postawa naszych siatkarze w odbiorze zagrywki.

Po 10-minutowej przerwie w nasze serca wróciła nadzieja. Podopieczni Jakuba Bednaruka prowadzili bowiem w III secie 15:11. Niestety, nasi wyciągnęli rękę do Warty, popełniając błędy w ataku i zagrywce. Rywal to wykorzystał i triumfował w całym meczu 3:0.

Łuczniczka pozostaje w strefie barażowej, strata do miejsca gwarantującego utrzymanie wynosi już 9 punktów.

W sobotę bydgoski zespół podejmować będzie Jastrzębski Węgiel. Początek spotkania o godz. 15.00.