LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z kolejną wygraną. Cóż za emocje!

Vladislav Ursu
Vladislav Ursu Sonia Kaps/LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
Tenisiści stołowi znad Brdy pokonali we wtorek w Białymstoku miejscowe Dojlidy 3:2 w meczu rozegranym awansem z 10. kolejki LOTTO Superligi.

Inauguracyjny pojedynek przyniósł sporo emocji. Vladislav Ursu przegrywał z Patrykiem Zatówką 1:2 w setach. W 4. odsłonie Mołdawianin prowadził 10:7, ale dał się dogonić. Na szczęście kolejne dwie akcje wygrał (12:10). Decydującą partię lepiej rozpoczął zawodnik gospodarzy (5:3), ale potem dominował już pingpongista znad Brdy (11:7).

Po chwili bydgoszczanie prowadzili już 2-0, bo Kang Dongsoo pokonał Kamila Zdzienickiego 3:0. W ostatnim secie Koreańczyk posłał kilka piłek w siatkę i triumfował dopiero po grze na przewagi (14:12).

Gdy Aliaksandr Khanin pewnie ograł Artura Grelę (3:0), bydgoski zespół wciąż mógł liczyć na pełną pulę punktów. Niestety, Zatówka pokazał, jak należy grać przeciwko defensorowi. Koreańczyk poległ 0:2. Żałować może zwłaszcza 1.partii, gdy doprowadził do remisu 10:10, choć przegrywał 7:10.

O wszystkim musiała więc rozstrzygnąć gra deblowa. Pod dwóch odsłonach był remis. W decydującym secie para Ursu/Grela prowadziła 10:5, by przegrać trzy kolejne akcje. W końcówce skutecznym serwisem popisał się jednak Mołdawianin. Zdzienicki odebrał w aut i siódma wygrana Gwiazdy w tym sezonie stała się faktem (obecny bilans wynosi 7-2). Na czele tabeli LOTTO Superligi zespoły z Grodziska Maz. i Bydgoszczy (po 20 pkt).

Zza bandy reklamowej bydgoskich pingpongistów głośno dopingował we wtorek Rosjanin Wiaczesław Burow, pełniący tym razem rolę rezerwowego.

DOJLIDY BIAŁYSTOK - LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA BYDGOSZCZ 2:3

Wyniki gier: Patryk Zatówka - Vladislav Ursu 2:3 (8:11, 11:9, 11:6, 10:12, 7:11), Kamil Zdzienicki - Kang Dongsoo 0:3 (5:11, 8:11, 12:14), Aliaksandr Khanin - Artur Grela 3:0 (11:6, 11:9, 11:4), Zatówka - Dongsoo 2:0 (15:13, 11:9), Zdzienicki/Khanin - Grela/Ursu 1:2 (11:8, 8:11, 8:11).

Kolejne ligowe spotkanie LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz rozegra w piątek, 22 października. Tego dnia do grodu nad Brdą zawita AZS AWFiS Balta Gdańsk. Początek o godz. 18.00, wstęp do sali przy ul. Bronikowskiego jest darmowy. Mecz ten zakończy maraton ekipy znad Brdy, która w dwa tygodnie rozegra aż sześć spotkań!

Potem zespół menedżera Zbigniewa Leszczyńskiego będzie miał dłuższą pauzę w rozgrywkach LOTTO Superligi tenisa stołowego mężczyzn. Gracze Gwiazdy wznowią zmagania dopiero 10 grudnia (zagrają wtedy u siebie z Morlinami Ostróda).