Losowanie Pucharu Polski. W rolach „sierotek” piłkarki KKP...

Losowanie Pucharu Polski. W rolach „sierotek” piłkarki KKP [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Marek Fabiszewski

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Losowanie Pucharu Polski. W rolach „sierotek” piłkarki KKP [ZDJĘCIA]
1/13

Przejdź do
galerii zdjęć

©Tomasz Czachorowski

Z kim zagrają bydgoskie zespoły w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski? Chemik Moderator zagra na boisku Pomorzanina Toruń, a Budowlany KS podejmie Wdę Świecie, która wycofała się z rozgrywek III ligi.
W czwartek w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego ZPN odbyło się losowanie par 1/8 finał Regionalnego Pucharu Polski i całej wiosennej drabinki rozgrywek.



Jesienią w podokręgach bydgoskich, toruńskim i włocławskim przeprowadzono eliminacje i na szczeblu regionu zagra 16 zespołów.

W losowaniu uczestniczył wiceprezes PZPN i prezes K-P ZPN Eugeniusz Nowak, wiceprezes Michał Dołożenko, członkowie Wydziału Gier i Ewidencji, przedstawiciele zainteresowanych klubów oraz dziennikarze. Losowanie poprowadził przewodniczący WGiE Krzysztof Ruciński.

Pary dla mężczyzn wybierały kobiety. W rolę losujących „sierotek” wcieliły się piłkarki I-ligowego KKP Bydgoszcz: Amerykanka Jessie Vilkofsky (losowała i wybierała) oraz kapitan Agata Stępień (odczytywała nazwy zespołów).

1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski:

1) Pomorzanin Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz,
2) GLKS Dobrcz/Wudzyn - Włocłavia Włocławek,
3) Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin,
4) Budowlany KS Bydgoszcz - Wda Świecie,
5) Cyklon Kończewice - Unia Gniewkowo,
6) Mustang Ostaszewo - Kujawianka Izbica Kujawski,
7) KS Sportis Łochowo - Pogoń Mogilno,
8) GKS Baruchowo - Legia Chełmża.

Jako gospodarze drużyny z niższych lig (jedyny wyjątek Unia Gniewkowo, której obiekt jest remontowany)

Pary 1/4 finału:

Zwycięzca pary nr 1 – Zwycięzca pary nr 2
Zwycięzca pary nr 3 – Zwycięzca pary nr 4
Zwycięzca pary nr 5 – Zwycięzca pary nr 6
Zwycięzca pary nr 7 – Zwycięzca pary nr 8

Mecze 1/8 finału mają być rozegrane 9/10 marca, mecze 1/4 finału - 10 kwietnia, a mecze półfinałowe - 15 maja.

Zdobywca trofeum odbierze 40 tys. zł, finalista - 10 tys. zł. To pieniądze od PZPN, K-P ZPN dołoży finaliście 5 tys. zł.

Patronem okręgowych rozgrywek jest Urząd Marszałkowski.

Ligowcy grają sparingi

W ten weekend III-ligowi piłkarze Chemika Moderator Bydgoszcz zagrają dwa mecze kontrolne: w piątek o 18.00 z Orlętami Aleksandrów Kuj., w sobotę o 13.00 z I-ligową Chojniczanką (obydwa na boisku bocznym przy ul. Glinki)

Inne mecze bydgoskich ligowców: Zjednoczeni Trzemeszno - Budowlany KS Bydgoszcz, KP Polonia Bydgoszcz - Łobzonka Wyrzysk, Nielba Wągrowiec - SP Zawisza Bydgoszcz.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Aktualności sportowe

Terminarz rozgrywek

Brak danych
Piątek, 21 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 25. kolejka 23.02.202023.02.2020
21:00 Real Betis Sewilla -:- RCD Mallorca
— Piłka nożna, — Liga francuska, 26. kolejka 21.02.202023.02.2020
19:00 OGC Nice -:- Stade Brestois
20:45 FC Metz -:- Olympique Lyon
— Piłka nożna, — PKO Ekstraklasa, 23. kolejka 22.02.202024.02.2020
18:00 ŁKS Łódź -:- Pogoń Szczecin
20:30 Śląsk Wrocław -:- Górnik Zabrze
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 23. kolejka 22.02.202022.02.2020
20:30 Bayern Monachium -:- SC Paderborn
— Piłka nożna, — Liga włoska, 25. kolejka 22.02.202024.02.2020
20:45 Brescia Calcio -:- SSC Napoli
Sobota, 22 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga angielska, 27. kolejka 22.02.202022.02.2020
13:30 Chelsea Londyn -:- Tottenham Hotspur
16:00 Burnley FC -:- AFC Bournemouth
16:00 Crystal Palace -:- Newcastle United
16:00 Sheffield United -:- Brighton & Hove Albion
16:00 Southampton FC -:- Aston Villa
18:30 Leicester City -:- Manchester City
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 25. kolejka 23.02.202023.02.2020
13:00 Celta Vigo -:- CD Leganes
16:00 FC Barcelona -:- SD Eibar
18:30 Real Sociedad -:- Valencia CF
21:00 Levante UD -:- Real Madryt
— Piłka nożna, — Liga francuska, 26. kolejka 21.02.202023.02.2020
17:30 Olympique Marsylia -:- FC Nantes
20:00 Angers SCO -:- Montpellier HSC
20:00 Dijon FCO -:- AS Monaco
20:00 OSC Lille -:- Toulouse FC
20:00 RC Strasbourg -:- Amiens SC
— Piłka nożna, — PKO Ekstraklasa, 23. kolejka 22.02.202024.02.2020
15:00 Arka Gdynia -:- Raków Częstochowa
17:30 Legia Warszawa -:- Jagiellonia Białystok
20:00 Piast Gliwice -:- Cracovia
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 23. kolejka 22.02.202022.02.2020
15:30 Borussia Moenchengladbach -:- TSG 1899 Hoffenheim
15:30 Hertha Berlin -:- FC Koeln
15:30 SC Freiburg -:- Fortuna Duesseldorf
15:30 Werder Brema -:- Borussia Dortmund
18:30 Schalke 04 Gelsenkirchen -:- RB Lipsk
— Piłka nożna, — Liga włoska, 25. kolejka 22.02.202024.02.2020
15:00 Bologna FC -:- Udinese Calcio
18:00 SPAL Ferrara -:- Juventus Turyn
20:45 ACF Fiorentina -:- AC Milan
— Siatkówka, — Liga Siatkówki Kobiet, 20. kolejka 22.02.202023.02.2020
17:00 Developres SkyRes Rzeszów -:- Energa MKS Kalisz
Niedziela, 23 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga angielska, 27. kolejka 22.02.202022.02.2020
15:00 Manchester United -:- Watford FC
15:00 Wolverhampton Wanderers -:- Norwich City
17:30 Arsenal Londyn -:- Everton FC
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 25. kolejka 23.02.202023.02.2020
12:00 Osasuna Pampeluna -:- Granada CF
14:00 Deportivo Alaves -:- Athletic Bilbao
16:00 Real Valladolid -:- Espanyol Barcelona
18:30 Getafe CF -:- Sevilla FC
21:00 Atletico Madryt -:- Villarreal CF
— Piłka nożna, — Liga francuska, 26. kolejka 21.02.202023.02.2020
15:00 AS Saint-Etienne -:- Stade de Reims
17:00 Stade Rennais -:- Nimes Olympique
21:00 Paris Saint-Germain -:- Girondins Bordeaux
— Piłka nożna, — PKO Ekstraklasa, 23. kolejka 22.02.202024.02.2020
12:30 Wisła Płock -:- Zagłębie Lubin
15:00 Wisła Kraków -:- Korona Kielce
17:30 Lech Poznań -:- Lechia Gdańsk
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 23. kolejka 22.02.202022.02.2020
15:30 Bayer Leverkusen -:- FC Augsburg
18:00 VfL Wolfsburg -:- FSV Mainz
— Piłka nożna, — Liga włoska, 25. kolejka 22.02.202024.02.2020
12:30 Genoa CFC -:- Lazio Rzym
15:00 Atalanta Bergamo -:- US Sassuolo
15:00 Hellas Werona -:- Cagliari Calcio
15:00 Torino FC -:- AC Parma
18:00 AS Roma -:- US Lecce
20:45 Inter Mediolan -:- Sampdoria Genua
Poniedziałek, 24 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga angielska, 27. kolejka 22.02.202022.02.2020
21:00 Liverpool FC -:- West Ham United
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 23. kolejka 22.02.202022.02.2020
20:30 Eintracht Frankfurt -:- Union Berlin
Wtorek, 25 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, 1/8 finału 18.02.202018.03.2020
21:00 Chelsea Londyn -:- Bayern Monachium
21:00 SSC Napoli -:- FC Barcelona
Środa, 26 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga Mistrzów, 1/8 finału 18.02.202018.03.2020
21:00 Olympique Lyon -:- Juventus Turyn
21:00 Real Madryt -:- Manchester City
— Piłka nożna, — Liga Europy, 1/16 finału 20.02.202027.02.2020
18:55 SC Braga -:- Glasgow Rangers
Czwartek, 27 lutego 2020
— Piłka nożna, — Liga Europy, 1/16 finału 20.02.202027.02.2020
18:55 Istanbul Basaksehir -:- Sporting Lizbona
18:55 FC Basel -:- APOEL Nikozja
18:55 Espanyol Barcelona -:- Wolverhampton Wanderers
18:55 FC Porto -:- Bayer Leverkusen
18:55 KAA Gent -:- AS Roma
18:55 LASK Linz -:- AZ Alkmaar
18:55 Malmoe FF -:- VfL Wolfsburg
21:00 Ajax Amsterdam -:- Getafe CF
21:00 Arsenal Londyn -:- Olympiakos Pireus
21:00 Benfica Lizbona -:- Szachtar Donieck
21:00 Celtic Glasgow -:- FC Kopenhaga
21:00 Inter Mediolan -:- Łudogorec Razgrad
21:00 Manchester United -:- Club Brugge
21:00 Red Bull Salzburg -:- Eintracht Frankfurt
21:00 Sevilla FC -:- CFR Cluj

Galeria