Liga? Oby nie gorzej jak rok temu. W pucharze? Marzy nam się Europa!

Marcin Karpiński
Nasi tenisiści z pucharem za zwycięstwo na szczeblu województwa
W czwartek mecz przy Bronikowskiego w Superlidze z Odrą Miękinia (18.00). Wyższe cele w tym sezonie Zooleszcz/Gwiazda Bydgoszcz ma jednak w rozgrywkach pucharowych. Właśnie wygrała zmagania w naszym województwie.

W naszym regionie w PP walczyło 8 ekip. W finale w Bydgoszczy nasi tenisiści pokonali Energę Toruń 4:3. Zooleszcz/Gwiazda grała w składzie: Patryk Jendrzejewski, Andrew Baggaley i Artur Białek.

W kolejnym etapie tych zmagań zagrają najlepsze zespoły z regionów: Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Szczecin (miejsce i termin nie został jeszcze ustalony). Zwycięzca wywalczy udział w turnieju finałowym. Przy założeniu, że zagra w nim Zooleszcz/Gwiazda (broni tytułu), bydgoski klub będzie ubiegał się o jego organizację.

- W tym sezonie mocno stawiamy na zmagania pucharowe. Marzy nam się udział w rozgrywkach europejskich - mówi „Expressowi” menedżer bydgoszczan Zbigniew Leszczyński. - W ubiegłym roku z braku środków nasz zespół nie przystąpił do gier. W tym, jeśli wygramy kwalifikacje, może coś z tego wyjdzie. Teraz sprawdzamy czy w pucharze musi grać Polak, bo jeśli nie, wyślemy do boju naszych obcokrajowców. W Superlidze mamy już jeden cel: nie chcemy wypaść gorzej niż rok temu, kiedy zajęliśmy ósme miejsce.

Być może w pucharach drużynie pomoże Węgier Adam Pattantyus, któremu niedawno urodziło się dziecko.

W czwartek w Superlidze mecze 17. kolejki. W Bydgoszczy (ul. Bronikowskiego) nasz zespół (Baggaley - mistrz świata w ping-pongu, Dong Hoon, Białek) podejmować będzie Odrę Miękinia, godz. 18, wstęp wolny.