Łukasz Konstanty
PAP/Darek Delmanowicz
W czwartek, 10 listopada zawodniczki klubu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w wyjazdowym spotkaniu z hiszpańskim Tecingen Linares wygrały 3:0, w całym spotkaniu tracąc tylko jednego seta. We wtorkowy wieczór obydwa kluby po raz kolejny, tym razem w Polsce, zagrały w ramach Ligi Mistrzyń ETTU i znów to tarnobrzeżanki łatwo wygrały 3:0.

Zbigniew Nęcek, trener polskiego klubu spodziewał się, że mecz będzie jednostronny, a jego podopieczne łatwo rozprawią się z przeciwniczkami. I tak też w istocie było.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał z Tecingen Linares bez straty seta

W całym spotkaniu przedstawicielki hiszpańskiej drużyny nie były w stanie wygrać ani jednego seta. Mało tego, w żadnej partii nie udało się im nawet zdobyć więcej niż sześć punktów, a w całym spotkaniu w małych punktach przegrały z tarnobrzeżankami aż 39 do 99.

Przed mistrzyniami Polski teraz spotkania, które zadecydują o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Rywalem będzie francuski zespół Etival Clairefontaine ASRTT. Pierwsze, domowe spotkanie odbędzie się już w piątek 18 listopada.

Zawodniczki KTS Enei Siarkopolu Tarnobrzeg w sezonie 2022-2023 bronią tytułu najlepszej drużyny Ligi Mistrzyń wywalczonego kilka miesięcy wcześniej. W finałowym spotkaniu poprzednich rozgrywek podopieczne Nęcka pokonały niemiecki klub TTC Berlin Eastside.