Liga Mistrzów. Szybki gol dał wygraną Milanowi. Tottenham bez argumentów

Krzysztof Kowalski
Liga Mistrzów. AC Milan w pierwszym meczu 1/8 finału pokonał Tottenham Hotspur 1:0. Rossoneri szybko zdobyli bramkę i do końca utrzymali korzystny wynik. Bohaterem San Siro został Brahim Diaz. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 8 marca.

Milan - Tottenham. Błyskawiczny cios gospodarzy

Zespół z Mediolanu rozpoczął z impetem. Prowadzenie objął już w 7. minucie. Najpierw uderzał Theo Hernandez, a następnie na raty do siatki trafił Brahim Diaz. W 30. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gospodarzy. Skaczący do główki Harry Kane został trafiony łokciem przez Hernandeza. Szwajcarski sędzia Sandro Schärer nie użył gwizdka, do akcji nie wkroczył również VAR.

Tuż po przerwie upiekło się obrońcy Tottenhamu Cristiano Romero. Argentyński mistrz świata brutalnym wślizgiem faulował Sandro Tonaliego, ale arbiter pokazał mu tylko żółtą kartkę.

Bezproduktywny Tottenham, Rossoneri mogli podwyższyć

Przyjezdni wyraźnie przejęli inicjatywę i znacznie częściej gościli pod polem karnym gospodarzy. Lepsze sytuacje stworzył sobie jednak grający z kontrataku Milan. Bliski szczęścia był zmiennik Charles De Ketelaere, którego główka minimalnie minęła prawy słupek. Z kolei Malick Thiaw spudłował z czterech metrów. Antonio Conte reagował ofensywnymi zmianami. Na boisko weszli Richarlison oraz Arnaut Danjuma. Londyńczycy nie byli jednak w stanie zrobić krzywdy gospodarzom.