Piotr Rzepecki
Liga hiszpańska. FC Barcelona pokonała Betis aż 5:0. Gwiazdą meczu Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zanotował jedno trafienie i zapisał dwie asysty. "Duma Katalonii" z 13 punktami jest liderem hiszpańskiej ekstraklasy.

FC Barcelona - Betis 5:0 (2:0)

Wynik otworzyła Barca w 25. minucie. Trafienie zanotował Joao Felix, który przed tym sezonem przeniósł się do Katalonii z Atletico Madryt. Portugalczyk na raty zdobył swoje premierowe trafienie, gola wpakował z ostrego kąta, a później utonął w objęciach kolegów.

Kilka minut później to Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców. Dograł mu Duńczyk Andreas Christensen, a "Lewy" pognał na bramkę i pokonał bramkarza rywali trafiając tuż przy słupku.

W drugiej części meczu piłkarze Xaviego nie zwolnili tempa. Najpierw trafił Ferran Torres, który zaraz po golu opuścił murawę. Zamienił go Raphinha, który już dwie minuty po wejściu na murawę wpisał się na listę strzelców. Efektownym strzałem pokonał bramkarza.

Lewandowski zapisał trafienie i dwie asysty

Wynik meczu ustalił Joao Cancelo. "Zakręcił" rywalami Portugalczyk wpadając w pole karne rywali i trafiając na 5:0. Co ciekawe, zarówno przy golu na 4:0 jak i 5:0 asystował... Robert Lewandowski.

- To już jest zabawa. Lekkość techniczna i fajerwerki dla kibiców - emocjonował się Mateusz Święcicki komentujący mecz w Eleven Sports. - Barcelona demoluje Betis! Zabrali rywali do lunaparku!

Lewandowski bez wątpienia był jednym z najlepszych piłkarzy widowiska. Kapitan reprezentacji Polski po pięciu kolejkach może się więc pochwalić 3 golami i 3 ostatnimi podaniami. Barca otwiera ligową tabelę z 13 punktami. Przed swoim meczem jednak jest Real Madryt. "Królewscy" mogą strącić Barcę z tronu, zespół Carlo Ancelottiego uzbierał dotąd 12 oczek.

Bramki: Joao Felix 25', Robert Lewandowski 32', Ferran Torres 62' Raphinha 66', Joao Cancelo 81'.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Kibice Piasta w meczu z Legią dali z siebie wszystko,Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kibice Piasta Gliwice zobaczyli świetny mecz z Legią Warszaw...