Lekkoatleci są w formie

Iwona Matusiak
Sportowcy z szubińskiej „jedynki” podsumowują swoje lekkoatletyczne osiągnięcia w roku jubileuszowym szkoły.

Sportowcy z szubińskiej „jedynki” podsumowują swoje lekkoatletyczne osiągnięcia w roku jubileuszowym szkoły.<!** Image 2 align=none alt="Image 225095" sub="Dziewczęta z „jedynki” w minionym sezonie miały już wiele okazji do świętowania sukcesów / Fot.: SP nr 1 Szubin">

Lekkoatleci z „jedynki” brali udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim - wystartowały w nich: Karolina Bejma i Jagoda Kaiser. Dziewczyny zostały powołane z ramienia Uczniowskiego Klubu Biegacza, w którym trenują i reprezentowały województwo kujawsko-pomorskie. Mistrzostwo Polski na dystansie 600 metrów zdobyła Jagoda Kaiser (uczennica klasy VB), natomiast Karolina Bejma (uczennica kl. VIB) na 800 metrów zajęła 7. miejsce.

- W ramach szkolnego UKS prowadzę sekcję lekkoatletyczną i systematycznie współpracuje z UKB, celem szukania i rozwijania talentów sportowych wśród uczniów naszej szkoły - mówi Ilona Nowakowska, nauczycielka wychowania fizycznego.<!** reklama>

Tytuł mistrzyni i wicemistrzyni powiatu zdobyły Karolina Bejma i Jagoda Kaiser w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentowały powiat nakielski na zawodach wojewódzkich wraz z Kamilem Kmieciem. Sukces Karoliny Bejmy to również 10. miejsce w województwie w biegu na 800 metrów.

- Na starcie w Fordonie stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z województwa, aby rywalizować w biegach przełajowych. Nasz powiat reprezentowali uczniowie: Karolina Bejma, Jagoda Kaiser i Kamila Kmiecia. Jagoda i Kamil przybiegły w pierwszej trzydziestce. Wyniki naszych lekkoatletów uważam za duży sukces. Jako szkoła kolejny rok z rzędu reprezentujemy powiat nakielski w województwie - podsumowuje Ilona Nowakowska.<!** reklama>

Kolejnym osiągnięciem dziewcząt jest bieg sztafetowy 8x800 metrów w Paterku. Biegaczkom dopisała piękna pogoda, ale to nie ona zdecydowała o wygranej. Zawodniczki do tych zawodów były bardzo dobrze przygotowane kondycyjnie. Szkołę Podstawową nr 1 w Szubinie oraz gminę Szubin reprezentowała drużyna w składzie: Antosia i Zosia Bembnista, Karolina Bejma, Jagoda Kaiser, Weronika Najdowska, Weronika Brzykcy, Aniela Kozakiewicz, Klaudia Jakubiak, Natalia Kasprzak.