Lekka atletyka juniorów: mamy 11 medali

Redakcja
Reprezentacja Zawiszy na halowe MP w Spale
Reprezentacja Zawiszy na halowe MP w Spale Filip Kowalkowski
Jedenaście medali (3, 4, 4) zdobyli przedstawiciele regionu na halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które przez trzy dni rozgrywane były w Spale.

864 zawodników z 213 klubów rywalizowało od piątku w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Uczestnicy poprawili sześć rekordów kraju - to optymistyczny prognostyk w kontekście lipcowych 16. IAAF Mistrzostw Świata U20, których gospodarzem będzie Bydgoszcz (19-24 lipca).

Największą gwiazdą spalskich zawodów była Ewa Swoboda. Zawodniczka UKS Czwórka Żory przybyła na mistrzostwa wprost z mityngu Copernicus Cup w Toruniu, na których poprawiła rekord świata juniorek. Na bieżni w Spale w sobotę podopieczna Iwony Krupy uzyskała czas 7,24 s.

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) wygrał w niedzielne popołudnie konkurs kulomiotów i ponownie został mistrzem Polski. Medal okrasił bardzo dobrym wynikiem 21,21 m. Był to ostatni start w sezonie halowym zawodnika Gwardii Szczytno kulą juniorską. Urodzony w 1997 roku lekkoatleta ma w planach start w 60. Halowych Mistrzostwach Polski na początku marca w Toruniu.

Przedstawiciele regionu wywalczyli 11 medali - 7 w juniorach i 4 w juniorach młodszych. Medaliści - juniorzy: złoty Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) skok wzwyż - 2,22 (rek. życiowy), srebrni Kacper Fabiszewski (BKS) skok w dal - 7,44; Adrian Wojciechowski 200 m - 22,18 (r.ż.); brązowi Kacper Woltmann (Zawisza) 60 m - 6,98, w el. 6,96 (r.ż.); Wiktoria Liberska (BKS) trójskok - 12,32; Tomasz Zelma (Zawisza) kula - 18,62; Karolina Krajewska (UKS Wyspiański Szubin) 5,67.

Medaliści - juniorzy młodsi. Złoci: Monika Przybył skok wzwyż - 1,72 (r.ż.); Julia Ryczek 3,60 - (wyrównany r.ż.); srebrni: Adrianna Sułek pięciobój - 3917; Marcin Biskup (wszyscy Zawisza) 2000 m - 5.30,80.

- Jesteśmy zadowoleni z występu naszej młodzieży - mówiła Malwina Stefańska, trenerka Zawiszy. - Zdobyliśmy tyle samo medali (7), ile przed rokiem. Pecha miał jedynie płotkarz Ariel Kalwasiński, który do finału zakwalifikował się z drugim czasem, ale w finale przewrócił się i nie ukończył biegu.

Zadowoleni ze startu byli lekkoatleci BKS Bydgoszcz.

- Do Spały pojechało sześciu naszych zawodników, skąd przywieźli 2 medale - mówił Błażej Baumgart. - Po cichu liczyliśmy na medal Nicole Kraski, ale tym razem zajęła miejsce tuż za podium.