Stosowanie leku wywołuje ciężkie niepożądane działania, zmieniające stosunek korzyści do ryzyka. Wniosek uzasadniony jest oceną bezpieczeństwa przeprowadzoną przez Europejską Agencję Leków, która zaleciła natychmiastowe zawieszenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i wycofanie leku Zinbryta.
W związku z tym, Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał komunikat o natychmiastowym wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego:
Zinbryta (Daclizumabum) - roztwór do wstrzykiwań o poj. 150 mg. Z aptek mają zniknąć wszystkie serie leku. Podmiotem odpowiedzialnym jest Biogen Idec Limited z Wielkiej Brytanii.
Specyfik ten stosuje się w stwardnieniu rozsianym. Stwardnienie rozsiane, nazywane w skrócie SM (od łac. sclerosis multiplex) jest jedną z najczęstszych chorób układu nerwowego. Choroba najczęściej ujawnia się u osób z przedziału wiekowego 20-40 lat. Na świecie żyje z nią ok. 2,3 mln osób. Populacja osób z SM w Polsce jest szacowana na 45-60 tys. Eksperci wskazują, że każdy objaw neurologiczny u młodej osoby powinien niepokoić; drętwienie kończyn, problemy z koordynacją ruchów, zawroty głowy czy zaburzenia widzenia mogą być pierwszym z sygnałów występowania SM.
Polecamy Państwa uwadze:
- Tak karmią pacjentów zagraniczne szpitale [ZDJĘCIA]
- Tak karmią pacjentów polskie szpitale [ZDJĘCIA]
- Dziwne i nietypowe święta w kalendarzu
- Niebezpieczne manewry kierowców i wypadki na przejazdach kolejowych [WIDEO]
- TORBYD, godziny otwarcia, CENNIK. Ile kosztuje bilet normalny, bilet ulgowy?
Polub nas na Facebooku
Tabletki antysmogowe - pomagają czy nie?