Legia wskoczyła na szczyt

Maciej Pieszczyński, Krzysztof Wypijewski
Po piątkowym klasyku prowadzenie w tabeli objęła Legia. Wysoko jest także Lech, który zakończył serię zwycięstw Piasta.

Szlagierowy pojedynek 7. kolejki odbył się już w piątek w stolicy, gdzie Legia podejmowała Wisłę. Na Łazienkowskiej „Białą Gwiazdę” pierwszy raz poprowadził Tomasz Kulawik, który na stanowisku trenera zastąpił Michała Probierza. Już w 13 minucie prowadzenie objęli goście, bowiem Łukasz Garguła precyzyjnym strzałem zaskoczył Dusana Kuciaka. Legia natychmiast odpowiedziała bramką Jakuba Koseckiego w 16 minucie. Ten sam zawodnik 10 minut później ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Legii. Dzięki temu zwycięstwu stołeczny zespół objął prowadzenie w tabeli.<!** reklama>

Nie zwalnia tempa Górnik Zabrze, który w sobotę pokonał w wyjazdowym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała. W świetnej dyspozycji jest 18-letni napastnik Górnika, Arkadiusz Milik, który w meczu z „Góralami” zdobył dwie bramki. Jedno trafienie dla zabrzan dołożył Prejuce Nakoulma. Górnik wygrał z Podbeskidziem 3:1 i zajmuje 3. miejsce.

Również w sobotę rozegrany został pojedynek pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice. Goście, którzy do mecz z „Kolejorzem” legitymowali się serią czterech zwycięstw z rzędu, w pierwszej połowie rozgrywali wyrównane spotkanie z poznańskim zespołem. Po przerwie pierwszego gola dla Lechitów zdobył Kebba Ceesay. Goście chcieli natychmiast skontrować, jednak w ostatnich piętnastu minutach zostali mocno skarceni. Bramki dla „Kolejorza” zdobywali Ślusarski, Tonev oraz 19-letni Patryk Wolski.

W niedzielę dotychczasowy lider, Widzew podejmował beniaminka ze Szczecina. Gole padły po przerwie. W 54 minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce Frączczaka. 8 minut później było już 2:0, a gola zdobył Kolendowicz. Chwilę później kontaktowego gola dla Widzewa zdobył Kaczmarek, lecz na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 3:1 podwyższył Frączczak.

7. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

Piątek

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1 (0:0): Piech (62), Jankowski (88) - Buzała (72);

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 (2:1): Kosecki (16,25) - Garguła (13); Czerwona kartka: Wilk (74 min., Wisła, za drugą żółtą).

Sobota

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0): Korzym (32);

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 1:3 (0:1): Chmiel (88) - Milik (33,50), Nakoulma (59);

Lech Poznań - Piast Gliwice 4:0 (0:0): Ceesay (50), Ślusarski (75), Tonev (77), Wolski (86).

Niedziela

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 1:3 (0:0): Kaczmarek (66) - Frączczak (54,78), Kolendowicz (62);

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:1 (1:1): Gikiewicz (8), Sobota (51) - Wszołek (5); Czerwona kartka: Kokoszka (35 min., Polonia, za brutalny faul).