Legia pozbawiła pucharowych złudzeń piłkarzy Zawiszy

Na zdjęciu pojedynek dwóch kapitanów: Jakuba Rzeźniczaka (Legia) i Kamila Drygasa (Zawisza). Fot. Bartek Syta
W 1. meczu 1/2 finału Pucharu Polski piłkarze Zawiszy przegrali na Łazienkowskiej 0:4. Rewanż 6 kwietnia w Bydgoszczy. Tylko trzęsienie ziemi mogłoby pozbawić legionistów gry w finale na Stadionie Narodowym 2 maja.

W bramce Zawiszy pojawił się 19-letni Damian Węglarz i był on bohaterem zespołu. Oprócz tego, że kilkakrotnie bronił z bliska strzały rywali, to w 73 minucie wygrał pojedynek z Ondrejem Dudą. Słowak wykonywał rzut karny, ale młody bramkarz Zawiszy wybronił strzał po ziemi w swój prawy róg.

W linii obrony bydgoskiego zespołu na pozycji stopera zadebiutował Toni Markić.

Przebieg meczu ustawiły szybko strzelone gole w obu odsłonach - w 6 i 50 minucie.

Hat-trickiem w tym meczu popisał się Nemanja Nikolić, dla którego były to pierwsze gole po przerwie zimowej.

Mecz z trybun stadionu przy Łazienkowskiej oglądał m.in. selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka.

Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 4:0 (1:0).

Bramka: Nemanja Nikolić (6, 63 i 79), Łukasz Broź (50).

Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski - Guilherme (66 Michaił Aleksandrow), Tomasz Jodłowiec, Ariel Borysiuk, Aleksandar Prijović (72 Kasper Hamalainen), Ondrej Duda (80 Michał Masłowski) - Nemanja Nikolić.

Zawisza: Damian Węglarz - Toni Markić, Jean-Yves M'voto, Piotr Stawarczyk - Sebastian Kamiński, Gal Arel (64 Maciej Kona), Kamil Drygas, Blażo Igumanović - Wasił Panajotow, Karol Angielski (69 Mica), Karol Danielak (75 Jakub Smektała).

Żółte kartki: Borysiuk - Drygas, Igumanović.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 14.912.

Rewanż w Bydgoszczy 6 kwietnia (środa) o godz. 18.00.

A już w niedzielę Zawisza rozegra kolejny ligowy mecz. Na Gdańskiej podejmować będzie GKS Bełchatów. Początek o godz. 12.45.