Lechia Gdańsk - Zawisza! Sobota, 15.30 (Canal+ Family i Polsat Sport Extra)

W 8. kolejce T-Mobile Ekstraklasy bydgoski Zawisza gra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.
Spotkanie w sobotę, początek o godz. 15.30. Transmisje telewizyjne: w Canal+ Family i w Polsacie Sport Extra. Sędziuje jako główny: Tomasz Musiał (Kraków).
<!** reklama>
Piłkarze Zawiszy są teraz w takiej sytuacji, że mogą wszystko. Nawet wygrać w Gdańsku z Lechią.

Jeden z drugim kibicem zapyta pewnie tak: a to niby dlaczego? Ano dlatego, że wygrana z Cracovią (2:0) wszystko zmieniła w psychice i myśleniu bydgoszczan. I jeszcze pozytywnie naładowała.

To Lechia jest rewelacją początku rozgrywek i to ona będzie musiała to jeszcze raz udowodnić na boisku. W Szczecinie „rzutem” na taśmę, w ostatniej minucie, młody zespół Michała Probierza uratował punkt (1:1).

Z Zawiszą może być problem, bo podopieczni Ryszarda Tarasiewicza są dobrze przygotowani motorycznie i wytrzymałościowo. A z przebiegu wszystkich spotkań wygląda to tak, że zaczynają grać... po przerwie. I grają do końca. Liczę na dobry mecz.<!** Image 3 align=none alt="Image 220643" sub="W meczu przeciwko Cracovii - Kamil Drygas (przy piłce) i Herold Goulon (z tyłu). FOT. DARIUSZ BLOCH">

Ekstraklasowy 12-dniowy maraton

W czwartek meczem Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok (0:1) rozpoczęła się 8. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Od tego momentu piłkarze najwyższej klasy rozgrywkowej będą grali dzień w dzień aż do 30 września. W tym czasie odbędą się pełne trzy kolejki. Przez 12 dni rozegrane zostaną 24 mecze i wszystkie będą transmitowane w telewizyjnym okienku.

Rekord przed nimi

Jednak to nie będzie rekord w tym roku, bowiem na przełomie października i listopada szykuje się 24-dniowy maraton! Od 18 października do 11 listopada z przerwa jedynie na Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) codziennie rozgrywane będą mecze ekstraklasy i Pucharu Polski. Wszystko przez reformę rozgrywek i wymogi telewizyjne.

Zawisza 3x w 10 dni
Najbliższe mecze Zawiszy: 21 września (sobota, 15.30) - z Lechią (wyjazd); 24 września (wtorek, 18.00) - z Zagłębiem (dom); 30 września (poniedziałek, 18.00) - z Górnikiem (wyjazd).