Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto tak na nas spogląda?

Tomasz Skory
Dziś prezentujemy kolejne zdjęcie, przedstawiające jednego z mieszkańców bydgoskiego zoo. Ten, kto odgadnie, co to za zwierzę, otrzyma wejściówkę do ogrodu.

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcie, przedstawiające jednego z mieszkańców bydgoskiego zoo. Ten, kto odgadnie, co to za zwierzę, otrzyma wejściówkę do ogrodu.

<!** Image 2 align=none alt="Image 189080" sub="Raz w miesiącu prezentujemy jedno zwierzę. Kto zgadnie, do kogo należą te oczy, otrzyma wejściówkę do zoo [FOT.: NADESŁANE]">Ogród Fauny Polskiej w Myślęcinku zajmuje obszar 14 hektarów i jest zamieszkany przez blisko siedemset zwierząt. Zwiedzający ogród mogą poznać aż siedemdziesiąt gatunków ptaków, trzydzieści gatunków ssaków oraz dwadzieścia gatunków gadów i płazów. Spośród tej licznej gromadki wybraliśmy kolejne zwierzę, którego zdjęcie pokazujemy obok.

<!** reklama>Zasady konkursu są proste. Raz w miesiącu na łamach gazety publikujemy zdjęcie przedstawiające jednego z podopiecznych bydgoskiego zoo. Pierwsza osoba, która rozpozna zwierzę pokazane na zdjęciu, a następnie zadzwoni dziś punktualnie o godzinie 9.00 pod numer 52 328 00 08, otrzyma za darmo podwójne zaproszenie do myślęcińskiego zoo.

Tym, którym nie powiedzie się w dzisiejszym konkursie, przypominamy, że wstęp do zoo kosztuje 9 złotych - osoba dorosła i 6 złotych - dziecko. W weekendy zapłacimy złotówkę więcej. Dzieci do lat 3 mogą zwiedzać zoo za darmo. W maju Ogród Fauny Polskiej otwarty jest codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00. Ze zwierzętami zamieszkującymi myślęciński ogród można się zapoznać na stronie www.zoo.bydgoszcz.com.

A kogo prezentowaliśmy ostatnim razem? Zamieszczone zdjęcie przedstawiało strusia. Struś jest obecnie największym żyjącym ptakiem, potrafi osiągnąć wysokość aż 270 cm i 150 kg wagi. Spotkać go można w Afryce, na terenie południowej Sahary, od Somalii po Kenię, od południowej Kenii do Tanzanii oraz w Afryce Południowej.

Charakterystyczną cechą tego gatunku jest długa, nieopierzona szyja oraz silne nogi, które pozwalają na stawianie nawet trzymetrowych kroków. Strusie znane są z tego, że choć nie latają, potrafią biec z prędkością dochodzącą nawet do 90 kilometrów na godzinę. Samiec strusia ma czarne upierzenie z białymi piórami na skrzydłach i ogonie. Upierzenie samic jest szarobrązowe.

Strusie żyją w małych stadach na pustyniach i sawannach. Żywią się głównie roślinami, czasem polują też na drobne gady. Ptak ten bardzo długo może przeżyć bez wody. Strusie jajo może osiągnąć wagę nawet dwóch kilogramów, a jednorazowo samica ptaka złożyć może nawet do dziesiąciu takich jaj. Wysiaduje je głównie samiec, który zajmuje się też pisklętami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!