zm
Siatkarki pałacu rozpoczęły nowy sezon Tauron Ligi
Siatkarki pałacu rozpoczęły nowy sezon Tauron Ligi Dariusz Bloch
Bydgoskie siatkarki od przegranej zaczęły kolejny sezon Tauron Ligi.

Bydgoskie siatkarki sezon zainaugurowały we własnej hali. I od razu trafiły na mocne rywalki - wicemistrzynie Polski z Rzeszowa.

PAŁAC BYDGOSZCZ - DEVELOPRES RZESZÓW. ZDJĘCIA:

- Dla nas pierwsze trzy kolejki będą bardzo ciężkie - zapowiadał prezes pałacu Piotr Makowski. - Po meczu z wicemistrzyniami Polski, jedziemy do mistrzyń Polski z ŁKS, a następnie zmierzymy się u siebie z Chemikiem Police. Zobaczymy jak się zaprezentujemy w tych meczach - dodaje szef klubu.

Początkowo pałacanki mocno stawiały się faworyzowanym rywalkom i pierwsza część pierwszego seta była wyrównana (13:13). Jednak im dłużej trwała gra, tym bardziej wyraźna była przewaga przyjezdnych. Pierwszą partię rzeszowianki zakończyły pewnym zwycięstwem.

Początek drugiego seta należał do gospodyń (3:0), ale przewaga Pałacu była chwilowa. Rzeszowianki były bardzo skuteczne w ataku i powoli budowały przewagę. Ani na chwilę nie oddały już bydgoszczankom inicjatywy w trzecim - i jak się okazało - ostatnim secie.

Przed meczem kwiaty i podziękowania od klubu otrzymały Ewa Kowalkowska, która po sezonie pożegnała się z rolą menedżerki klubu oraz Magdalena Mazurek, która zakończyła sportową karierę i została nową menedżerką Pałacu.

KS Pałac Bydgoszcz - PGE Rysice Rzeszów 0:3
Sety: 19:25, 17:25, 18:25
Pałac: Bałdyga, Nowakowska 12, Sikorska 11, Paluszkiewicz 3, Witowska 3, Łyszkiewicz 10, Witkowska (libero) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz 1.
Rysice: Centka 11, Wenerska 1, Orvosova 11, Coneo 10, Kalandadze 13, Obiała 6, Szczygłowska (libero) oraz De Paula 4, Makarowska-Kulej, Szlagowska, Kowalska 1.