MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krok bliżej do powstania toru pumptrack na Bartodziejach w Bydgoszczy. Wybrano wykonawcę dokumentacji

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Choć dziś może trudno to sobie wyobrazić, na terenie przy Głowackiego w 2025 r. może powstać tor pumptrack.
Choć dziś może trudno to sobie wyobrazić, na terenie przy Głowackiego w 2025 r. może powstać tor pumptrack. Arkadiusz Wojtasiewicz
Drugie podejście do przetargu dotyczącego powstania toru pumptrack przy ulicy Głowackiego na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy zakończył się sukcesem. To pierwszy krok w kierunku realizacji zadania wybranego w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim pod koniec 2021 roku.

Pierwszy przetarg unieważniono w czerwcu z powodu braku ofert. Miasto właśnie ogłosiło wyniki w drugim postępowaniu przetargowym na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego, dotyczące kompleksowego zagospodarowania terenu do nowej funkcji rekreacyjnej w formie parku wraz z budową toru rowerowego typu „pumptrack” przy ulicy B. Głowackiego w okolicy Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy.

– Wydział Inwestycji Miasta zawiadamia, że po dokonaniu badania i oceny oferty złożonej w odpowiedzi na zapytanie ofertowe w przedmiocie jak wyżej wybrano ofertę z ceną brutto 66.420,00 złotych, złożoną przez wykonawcę działającego pod nazwą: Lege Artis Łukasz Wyka – przekazał w poniedziałek (1 lipca) dyrektor Wydziału Inwestycji Miasta w UMB Bogdan Tyborski.

Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy. Później możliwe będzie rozpisanie przetargu na budowę. W przypadku pozytywnego zakończenie postępowania, sama budowa mogłaby ruszyć w I kwartale 2025 r.

Za realizacją toru w BBO opowiedziało się 248 mieszkańców. W 2022 r. wygrało powiązane z tym zadanie – nowy park przy Głowackiego/Gajowej, wraz ze ścieżką pieszo-rolkowo-rowerową. Wykonanie trasy zostało dołączone do inwestycji. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie m.in.:

  • toru rowerowego typu „pumptrack” dla użytkowników różnych grup wiekowych oraz dyscyplin sportowych tj.: rowerzystów, miłośników jazdy na BMX, skaterów, rolkarzy, osób na hulajnogach, longboarderów itp.;
  • nowych ciągów pieszych oraz pieszo-rowerowych, których przebieg umożliwi dojście użytkownikom oraz rowerzystom do planowanego toru rowerowego od strony Głowackiego i Gajowej;
  • utwardzonej strefy wypoczynku i przygotowania do jazdy;
  • nowego zjazdu publicznego z Gajowej do „pumptracka”;
  • nowych elementów małej architektury;
  • doświetlenia terenu.

Na całą inwestycję planowany jest wydatek blisko 385 tys. zł. Z kolei na nowy park i ścieżkę Gajowa-Głowackiego (drugą część dołączono do przetargu) przewidziano wydanie 369 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

Wyniki pierwszej tury wyborów we Francji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski