Koszykarze Enea Astorii poszli za ciosem we Wrocławiu

Zaktualizowano
Mikołaj Grod (nr 14) zdobył we Wrocławiu 23 punkty i poprowadził bydgoszczan do wygranej z WKK. Tomasz Czachorowski
To trzecia kolejna wygrana podopiecznych Grzegorza Skiby. Tym bardziej cenna, że odniesiona na parkiecie WKK Wrocław, czyli 4. drużyny przed tą kolejką (strata 2 pkt do Enea Astorii).

Koszykarze Enea Astorii zrewanżowali się rywalom z WKK Wrocław za porażkę z 11 listopada w Artego Arenie - 62:76.

Bydgoską drużynę do wygranej we Wrocławiu poprowadził Mikołaj Grod, który już w połowie meczu miał na koncie 15 pkt i 8 zbiórek (po przerwie dorzucił 8 pkt i kolejne 2 zbiórki). A Enea Astoria prowadziła wtedy różnicą 12 „oczek” (47:35).

Nawyższe prowadzenie (23) bydgoszczanie zanotowali w 24.29 minucie po rzucie za dwa punkty Pawła Śpicy - 60:37.

To trzecia kolejna wygrana podopiecznych Grzegorza Skiby (poprzednie 9 i 13 lutego u siebie: 86:59 z Czarnymi Słupsk i 94:84 z Polonią Leszno) i pewna pozycja wicelidera.

WKK Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 70:86 (18:22, 17:25, 19:17, 16:22).

WKK: Fiedukiewicz 4, Ciechociński 7, Koelner 3 (7 zb., 8 as.), Patoka 5 (6 zb.), Pieloch 18 (3/8 za trzy) oraz Malona 7 (5 zb.), Rutkowski 16 (5 zb.), Józefiak 4, Uberna 6, Kroczak 0, Paluch 0.

Enea Astoria: Aleksandrowicz 8 (5 zb., 4 as.), Frąckiewicz 15 (8 zb.), Grod 23 (10 zb., 7/10 za dwa i 6/9 wolne), Śpica 12, Nowakowski 16 (7 zb., 5 as., 4/4 za 2 i 5/5 wolne) oraz Kukiełka 4 (5 zb.), Szyttenholm 4 (4 , Dłuski 2, Pochocki 2.

W 25. kolejce Enea Astoria Bydgoszcz zagra w Artego Arenie z zespołem Rawlplug Sokół Łańcut - 23 lutego, sobota, początek o godz. 17.00.