Kolejne 3:0 juniorek Pałacu i jest półfinał MP! [AKTUALIZACJA]

Juniorki Pałacu z Agatą Kopczyk, asystentką Rafała Gąsiora.
Juniorki Pałacu z Agatą Kopczyk, asystentką Rafała Gąsiora. Tomasz Czachorowski
W Malborku trwa finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów. Młode siatkarki bydgoskiego Pałacu wygrały drugi mecz bez straty seta i awansowały do półfinału. W piątek zagrają z obrończyniami tytułu z Legionowa.

Podopieczne Rafała Gąsiora (II trener Agata Kopczyk) po wygraniu w środę na inaugurację rywalizacji w grupie B 3:0 z MKS San-Pajda Jarosław, w czwartek poszły za ciosem i wygrały także 3:0 z MKS Dąbrowa Górnicza.

Najbardziej zacięty był ostatni set. Rywalki prowadziły już 23:21, jednak bydgoszczanki doprowadziły do remisu, a potem toczyła się bitwa punkt za punkt. Pałacanki miały wielokrotnie piłki meczowe, ale skończyły dopiero przy 32 punkcie.

MKS Dąbrowa Górnicza - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 18:25, 30:32).

Pałac: Julia Nowicka, Natalia Murek, Paulina Świder, Natalia Sidor, Monika Jagła, Kinga Różyńska, Julia Reszelewska (libero) oraz Karolina Portalska (libero), Małgorzata Andersohn, Karolina Świderska.

MVP: Natalia Murek.

Dzień wcześniej najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Julia Nowicka.

O tym, czy pałacanki już w czwartek zapewnią sobie awans do półfinału, decydować miał drugi mecz w grupie B LTS Legionovia - MKS San-Pajda Jarosław, który zakończył się wygraną legionowianek 3:0 (25:19, 25:9, 25:21). A to oznaczało, że Pałac i Legionovia są już w półfinale MP!

I właśnie z nim juniorki Pałacu zagrają ostatni mecz w grupie – w piątek o 12.00. Zadecyduje on o tym, kto wygra grupę B.

W turnieju półfinałowym w Bydgoszczy Pałac wygrał z Legionovią 3:0. Dodajmy, że ten zespół broni tytułu sprzed roku.

Transmisja z tego meczu, podobnie jak z wszystkich innych spotkań, w Internecie na stronie www.wideo-sport.pl.