10 stycznia 1925 roku do Bydgoszczy przybył nazywany tu „oswobodzicielem Pomorza” gen. Józef Haller, w tym czasie generalny inspektor wojsk artyleryjskich i prezes krajowego zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża. Prócz inspekcji w garnizonie i udziału w zebraniu PCK Haller otworzył sierociniec PCK na Wilczaku nazwany jego imieniem.
10 stycznia 1932 roku zmarł w wieku 55 lat pierwszy polski prezydent Bydgoszczy w latach 1920-21, adwokat Jan Maciaszek, zamieszkały przy ul. Gdańskiej 92. Pochowany został na cmentarzu Nowofarnym w pobliżu obecnego kościoła.
10 stycznia 1951 roku Zarząd Koła Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej przy Fabryce Kartonów w Bydgoszczy postanowił założyć kółko stalinowskie, które miało na celu studiowanie życiorysu generalissimusa Stalina. Aktywiści z fabryki wezwali pracowników wszystkich bydgoskich zakładów do założenia takich właśnie kółek do końca stycznia.
10 stycznia 1967 roku w związku z tragiczną śmiercią popularnego aktora Zbigniewa Cybulskiego w bydgoskim kinie „Bałtyk” przy ul. Gdańskiej rozpoczął się przegląd filmów z udziałem aktora. Wyświetlono łącznie 8 obrazów.
10 stycznia 1968 roku na rogu ul. Warmińskiego i Dworcowej Bydgoskie Zakłady Gastronomiczne uruchomiły pierwszy w Bydgoszczy uliczny rożen sprzedający pieczone kiełbaski. Później do nabycia były także szaszłyki i kurczaki z rożna. Stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród bydgoszczan, dlatego liczba ulicznych rożnów szybko uległa zwiększeniu.
10 stycznia 1975 roku wraz z 10 członkami załogi (b) w duńskim porcie Hanstholm zatonął rybacki trawler o nazwie „Brda”. Podczas akcji ratunkowej prowadzonej przez śmigłowiec wielka fala sztormowa uderzyła w kadłub i zmyła z niego 10 członków załogi między kadłub a falochron, na zalane mazutem łamacze fal.
10 stycznia 1978 roku w domu towarowym „Rywal” przy ul. Gdańskiej miała miejsce inauguracja „Tygodnia sprzedaży artykułów z NRD”. Do stoisk, zwłaszcza z wyrobami gospodarstwa domowego oraz odzieży dla dzieci, trudno dostępnymi na polskim rynku, ustawiły się długie kolejki.
10 stycznia 1982 roku po przerwie trwającej od 13 grudnia wznosiła działalność bydgoska centrala telefoniczna. Łączyła jednak wyłącznie rozmowy lokalne.
10 stycznia 1995 roku przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces „bankiera z Nakła”, Jana W., oskarżonego o wyłudzenie od ponad 80 osób kwoty 18,5 miliarda starych złotych poprzez oferowanie odsetek od wpłacanych mu kwot w kwocie 30 proc. i niewypłacenie tych sum.
10 stycznia 1996 roku na ulice Bydgoszczy wyjechał pierwszy niskopodłogowy autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.