Klęska Chemika Bydgoszcz, skuteczna Unia Solec Kujawski

marc
Jeśli tak dalej pójdzie, Chemik Bydgoszcz z Unią/Drobex Solec Kujawski zamienią się miejscami. Chemicy dalej przegrywają w III lidze i grozi im spadek. Unici z kolei wygrywają mecz za meczem i niebawem mogą cieszyć się ze zdobycia przepustki do III ligi.

W sobotę Chemik Bydgoszcz przegrał na Słowiańskiej bardzo ważne spotkanie z Jarotą Jarocin 1:5! Zespół prowadzony przez Adriana Raszkę, który musi grać w osłabieniu z powodu braku kilku podstawowych zawodników (m.in. Janicki, Rysiewski), jest zagrożony degradacją do IV ligi.
Zaczęło się od szybkiego prowadzenia gości po uderzeniu głową. W 18 minucie było 0:2 po kapitalnym uderzeniu z woleja. Rozmiary porażki tylko na chwilę zmniejszył Oskar Trzepacz, bowiem jeszcze przed zejściem na przerwę sędzia zauważył przewinienie jednego z graczy Chemika i podyktował dla Jaroty rzut karny. A goście tej okazji nie zmarnowali. Ta bramka załamała bydgoską drużynę. Po przerwie gracze z Jarocina dołożyli jeszcze dwa trafienia i skończyło się pogromem.
Na domiar złego rywal chemików Górnik Konin zwyciężył Wdę Świecie 3:2.
Tymczasem do walki o awans włączyła się Elana Toruń, która pokonała lidera Lecha II Poznań 5:3!
Chemik ma do rozegrania dwa mecze - na wyjeździe z wiceliderem Gwardią Koszalin i u siebie z Wdą Świecie.

W IV lidze Unia/Drobex nie zmarnowała szansy i powiększyła swój dorobek na boisku w Chełmnie. Rozgromiła Chełminiankę 8:1! Za tydzień unici mogą przypieczętować awans. Wystarczy, że pokonają przed własną publicznością Orlęta Aleksandrów Kujawski.

Wyniki:

III liga
Chemik - Jarota Jarocin 1:5 (1:3)
Bramki: Oskar Trzepacz (24 minuta) - Hubert Antkowiak 2 (4, 57), Christian Nnamani (18), Mateusz Molewski (43-karny), Piotr Garbarek (73).
Chemik: Laskowski - Włosiński, Maziarz, Czajka, Frasz, Żurowski, Osiński, Nowak (58. Kot), Babiarz (65. Dąbek), Olszewski (82. Żeglarski), Trzepacz (75. Michalski).

IV liga
Chełminianka - Unia/Drobex Solec Kujawski 1:8

V liga
Mustang Ostaszewo - BKS Bydgoszcz 3:0
KS Łochowo/AF Brzoza - Radzynianka 4:1
Mecz Polonii Bydgoszcz z Torem Laskowice nie odbył się, goście nie stawili się na spotkanie.