KKP zagra z Raszynem, któremu zgasło światło

Na zdjęciu obecny zespół KKP Bydgoszcz przed spotkaniem z ekipą byłych zawodniczek z okazji 10-lecia klubu. Marek Fabiszewski
Sobotnim meczem na stadionie przy ul. Słowiańskiej piłkarki KKP Bydgoszcz zakończą rundę jesienną I ligi (grupa północna). Początek spotkania z KS Raszyn o godz. 11.00.

Najbliższy rywal bydgoskiego zespołu ostatniego meczu ligowego ze Sztormem AWFiS Gdańsk nie dokończył. Dlaczego?

Niedzielne spotkanie trwało nieco ponad 20 minut. Najpierw rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, ze względu na problemy z oświetleniem na stadionie Ursusa Warszawa gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarki z Raszyna, a później w 27 minucie po kolejnej awarii oświetlenia mecz przerwany przy wyniku bezbramkowym. Kiedy zostanie dokończone lub powtórzone?

Najbardziej znanym przykładem awarii oświetlenia podczas meczu kobiet w Polsce było spotkanie towarzyskie seniorskich reprezentacji Polska – Holandia. Mecz rozgrywany w październiku 2015 roku w Jeleniej Górze trwał tylko 45-minut. W przerwie wysiadło zasilanie na stadionie. Spotkania nigdy nie dokończono - można przeczytać na portalu kobiecapilka.pl.

Przypomnijmy, że w sobotnim meczu ligowym, rozegranym po dłuższej przerwie KKP Bydgoszcz wygrało w Gdańsku aż 6:1.

8. kolejka I ligi północnej: Akademia Piłkarska LG Gdańsk - KKP Bydgoszcz 1:6 (0:3). Bramki dla KKP: Monika Kaźmierczak (4), Daria Gugała (23), Magdalena Kałuzińska (32), Karolina Pancek (47), Edyta Sobczyk (85), Ilona Raczkowska (87). Gol dla gdańskiego zespołu z rzutu wolnego przy stanie 4:0 dla KKP.

KKP zagrał w składzie:
Rosińska - Dudek, Wierzbowska, Kaźmierczak, Andrzejewska - Sieradzka, Gugała, Pancek (63 Raczkowska), Kałuzińska (90 Krychowiak) - Stępień (85 Zielińska), Sobczyk (87 Łukasik). Czerwona kartka: Monika Kaźmierczak (67 - za faul).

Po tym meczu uradowany prezes klubu Szymon Kowalik napisał na Facebooku:

„AP LG Gdańsk - KKP Bydgoszcz 1-6 Od 67 w dziesiątkę rozstrzelały się nam seniorki po Gali chyba będziemy robić częściej”.

W sobotę piłkarki KKP oprócz walkj i o ligowe punkty zagrają też na szczytny cel. Wezmą udział w II edycji pn. „Piłkarska paka dla zwierzaka” i liczą też na kibiców. Ale o tym w osobnym artykule.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE