KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin: to był mecz o najwyższą stawkę [ZDJĘCIA]

Tadeusz Nadolski
Dariusz Bloch
Piłkarki KKP Bydgoszcz przegrały na własnym boisku z Olimpią Szczecin 0:2 i po pięciu latach pobytu w ekstralidze w przyszłym sezonie występować będą o szczebel niżej.

Sytuacja tak się ułożyła, że bydgoskim piłkarkom w spotkaniu ostatniej kolejki II etapu wystarczył remis z sąsiadem w tabeli, by utrzymać się w ekstralidze. Ale i to było za wiele dla kiepsko w tym sezonie spisującej się naszej drużyny.

W pierwszej połowie stroną dominującą były gospodynie, jednak nic z tego nie wynikało, bo raziły nieskutecznością. Obie bramki dla gości padły po fatalnych błędach formacji obronnej. W II części szczecinianki kontrolowany przebieg wydarzeń, a w 68 minucie zadały decydujący cios.

- Graliśmy do utraty pierwszej bramki. Widać, że nie zasługujemy na ekstraligę. W poniedziałek zbierze się zarząd klubu. Wówczas podejmiemy wszystkie decyzje personalne. Na pewno z częścią piłkarek się rozstaniemy, bo na tym szczeblu, czyli w I lidze, będziemy dysponować zdecydowanie niższym budżetem - powiedział nam Szymon Kowalik, kierownik zespołu, wiceprezes KKP.

KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: Natalia Niewolna (45), Roksana Ratajczyk (68)

KKP: Palińska - Daleszczyk, Raczkowska (59. Pancek), Lewandowska (ż.k.), Wawer, Pawłowska, Kałuzińska, Okoniewska, Ossowska, Siwek, Kaźmierczak.Zobacz galerię: KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin: to był mecz o najwyższą stawkę