
18 lutego 1939 roku, cztery dni przed środą popielcową, wznowiony został karnawał, przerwany wcześniej ogłoszeniem 10 dni żałoby po śmierci papieża Piusa XI. Tego dnia w mieście odbyła się rekordowa liczba balów i zabaw.

18 lutego 1913 roku w Bydgoszczy uruchomiono sieć automatycznych alarmów pożarowych, ulokowanych w kilku miejscach miasta. Po zbiciu szybki w skrzyneczce zamontowanej na murze kamienicy i naciśnięciu czerwonego przycisku w pomieszczeniu straży odzywał się dzwonek, który długością sygnału wskazywał, z którego miejsca straż została wezwana. Urządzenia takie działały aż do końca XX stulecia.

18 lutego 1920 roku w salach hotelu „Pod Orłem” odbył się pierwszy po powrocie Bydgoszczy do Polski wielki bal organizowany przez stacjonujące w miejsce wojsko. Zaproszono wszystkich „znaczniejszych” obywateli miasta.

18 lutego 1935 roku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata 29-letniego Józefa R., gońca w Urzędzie Skarbowym, który roznosząc nakazy płatnicze, osobiście „wyręczał” urząd, kasując na miejscu należne podatki do własnej kieszeni.