Polskie wojsko wkroczyło do Czech i zajęło kapliczkę - Co się stało?
Polscy żołnierze przy kapliczce w Pielgrzymowie pojawili się już w połowie marca. Ich zadaniem było pilnowanie granicy z Czechami. Przez wiele tygodni nikt nie zwracał jednak na to szczególniej uwagi.
Dopiero po koniec maja opisały to czeskie media, kiedy to na miejscu pojawili się wolontariusze remontujący zabytki. Z ich relacji wynikało, że nie pozwolono im robić zdjęć kapliczki ani zbliżać się do obiektu.
- To okropne doświadczenie, gdy rozkazywał mi żołnierz z karabinem maszynowym w mundurze zagranicznej armii – opowiadał czeskiemu "Denikowi" Ivo Dokoupil, koordynator grupy wolontariuszy.
Polskie wojsko wkroczyło do Czech i zajęło kapliczkę - MEMY
Sprawa szybko powędrowała "do góry". Skończyło się na tym, że w Ministerstwie Obrony Narodowej interweniowało czeskie MSZ. Polski resort obrony tłumaczył, iż ulokowanie się polskich żołnierzy po czeskiej stronie było nieporozumieniem.
O zdarzeniu zrobiło się bardzo głośno. A że takie sytuacje są wdzięcznym tematem do tworzenia memów - czyli obrazkowych komentarzy - to w sieci ich nie brakuje. Zarówno w języku polskim, jak i czeskim. Trudno się przy nich nie zaśmiać!
Lubisz memy? Zobacz memy dotyczące Ślązaków, Niemców i Opolszczyzny. A także popraw sobie humor oglądając memy z uroczymi psami.
