
Mikołajki już w najbliższy piątek. Zobacz, co z tej okazji organizowane jest w Bydgoszczy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Dorośli również nie powinni narzekać na brak ciekawych zajęć.
Wydarzeniem, na które większość z nas czeka z niecierpliwością jest otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. To już w piątek o godzinie 13.00. Nie zabraknie także świątecznego koncertu, mikołajkowego spektaklu, czy warsztatów świątecznych. Przedstawiamy całą listę atrakcji, które odbędą się w najbliższy weekend.

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego
Już w piątek (6 grudnia) o godzinie 13.00 odbędzie się otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bydgoszczy. Na godzinę 16.00 zaplanowano oficjalne "odpalenie" iluminacji i lampek na choince znajdującej się na Starym Rynku.
Na Jarmarku Świątecznym znajdziemy stragany ze smakołykami. Oprócz tego zaplanowanych jest tam wiele atrakcji dla dzieci oraz koncertów i występów artystycznych.

Już w niedzielę 8 grudnia od godziny 11 w bydgoskiej Łuczniczce odbędą się Targi wyrobów regionalnych Nasze Dobre'19. Tegoroczna edycja to:
• kilkadziesiąt stoisk z lokalnymi produktami, a wśród nich m.in. stoiska piekarni, masarni, pasiek, wytwórni serów, producentów olejów, nabiału itp.
• najlepsze i unikalne smaki naszego województwa
• strefa biesiadna
• występy muzyczne
• BEZPŁATNY WSTĘP!
Podczas targów odbędzie się również kolejna edycja konkursu „Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza”, w którym wyłonimy najlepsze produkty z naszego regionu.
Wystawcy będą mogli bezpłatnie zgłosić do konkursu jeden ze swoich produktów w wybranej kategorii:
* mięso i wędliny
* przetwórstwo
* pieczywo
* produkcja spożywcza
* cukiernictwo
* wody, napoje, soki
* nabiał
* restauracje - NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Mikołajkowy spektakl w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy
Mikołajkowy spektakl w KPCK w Bydgoszczy zaplanowany jest na 6 grudnia na godzinę 17.00. Spektakl będzie improwizowany, poruszy wyobraźnię, a artyści wraz z dziećmi stworzą nieznane sceny z życia mieszkańców Laponii.
Na scenie zobaczymy artystów z grupy Bujdy i Bajana - Adę Żurawską, Jakuba Dranickiego i Cezarego Markiewicza.