Na podstawie uwag bydgoszczan zgłoszonych jeszcze w ubiegłym roku powstaje koncepcja zagospodarowania terenów przyległych i wprowadzenia tam bogatej oferty rekreacyjnej.
- W sumie planujemy utworzyć cztery strefy: pływacką, w której będzie się mieścił, m.in., basen olimpijski, rekreacji wodnej, relaksu oraz rekreacji ruchowej - mówi Michał Sztybel, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Wszystkie strefy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy koncepcję, którą chcemy pokazać mieszkańcom, by wprowadzić jeszcze po ich sugestiach pewne poprawki.
W strefie 1, czyli pływackiej - oprócz basenu olimpijskiego, mają być też zlokalizowane punkty gastronomiczne. Strefa 2, czyli rekreacji obejmować będzie: rwącą rzekę, basen dla dzieci do lat 5, teren rekreacyjny z wodotryskami i zjeżdżalnie. W strefie 3 będą z kolei: plaża, boisko do siatkówki oraz natryski chłodzące i oczyszczające. Strefa 4 - rekreacji ruchowej to, m.in., parkour park, park linowy i fitness.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli konsultacje społeczne w sprawie Astorii
Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczną się 19 września i potrwają do 15 października. - Przygotowywana jest ankieta - mówi Monika Matowska, bydgoska radna i zarazem członek Zespołu ds. Partycypacji Społecznej. - Chcemy, aby do wyboru nie były odpowiedzi na zasadzie A, B lub C, lecz zamierzamy zadać pytania trochę szersze, np. czy plaża lub boisko do siatkówki powinny być większe. Skorzystamy też z naszych poprzednich dobrych doświadczeń i podobnie jak w przypadku hali targowej zaprosimy mieszkańców na spacer badawczy.
Budowa kompleksu nowej Astorii pochłonie 99,5 mln zł. Około 75 mln zł stanowi wkład własny miasta. Na budowę basenu olimpijskiego miasto pozyskało też środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane do 2020 r.
Nowa Astoria w Bydgoszczy. Chcą ją wybudować dwie firmy, ale...
Zobacz również: FLESZ: Jak nie zatruć się grzybami
