Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w godz. 11-16 w hali Immobille Łuczniczka. Jego organizatorem jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, skupiające przedstawicieli 6 bydgoskich uczelni wyższych: Uniwersytetu WSB Merito, Collegium Medicum UMK, Akademii Kujawsko-Pomorskiej, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki.
Tegoroczna odsłona Targów Pracy Offerty zapowiada się bardzo ciekawie. O godz. 12 odbędzie się debata „Kariera jest kobietą” o ważnej roli kobiet na rynku pracy. Po niej o godz. 13 zaplanowano rozmowy z wystawcami.
Ponad 60 wystawców i strefa konsultacyjna
- Ogółem podczas tegorocznych targów zaprezentuje się ponad 60 wystawców - mówi Monika Żuchlińska z Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy. - Wydarzenie organizujemy wspólnie dla naszych studentów, lecz otwieramy się też na wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Targi adresujemy zarówno do poszukujących pracy, ale też osób już pracujących, które myślą o zmianie pracy lub założeniu działalności gospodarczej. O tym, na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy, opowiedzą przedstawiciele Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Jak co roku, podczas targów dostępna będzie także strefa konsultacyjna, która gromadzi doradców związanych zawodowo z instytucjami takimi, jak ZUS czy Państwowa Inspekcja Pracy. Działał będzie punkt CV. Tu będzie można zasięgnąć informacji w takich obszarach jak: profesjonalne zdjęcie do CV, makijaż do CV, konsultacje dokumentów aplikacyjnych.
Interaktywne miasteczko Służby Więziennej zagości na targach
Targi Pracy Offerty to doskonała okazja, by poznać dostępne oferty pracy z regionu oraz móc realnie porozmawiać z rekruterami. To także idealny czas i miejsce, by poznać zapotrzebowanie na potencjalnych pracowników, czy aktualne trendy na rynku pracy. To wreszcie szansa do nawiązania wartościowych i rokujących na przyszłość relacji.
Lista wystawców jest imponująca. W hali Immobile Łuczniczka stanie np. interaktywne miasteczko Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy.
- Na co dzień pracujemy za wysokim murem. Targi to dobry moment, by pokazać wszystkim na czym polega nasza praca - mówi kpt. Agnieszka Wollmann, rzecznik prasowa Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy. - Jedną z atrakcji będą warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzi je funkcjonariusz Służby Więziennej, który jest ratownikiem medycznym.
Planowane są też warsztaty z samoobrony pod okiem grupy interwencyjnej Służby Więziennej. Ta sama grupa da też pokaz techniki interwencyjnej. Chętni będą mogli także spróbować swoich sił na stoisku strzeleckim z laserowym trenażerem.
- Ponadto zaprezentujemy środki ochrony osobistej Służby Więziennej np. umundurowanie, broń szkoleniową, kajdanki. Uczestnicy targów będą mogli też zobaczyć, jak wygląda cela mieszkalna - mówi kpt. Agnieszka Wollmann. - Nie zabraknie, oczywiście, okazji do rozmów z naszymi funkcjonariuszami z działu penitencjarnego, kwatermistrzowskiego, ochrony czy służby zdrowia.
Ponadto w czasie targów będzie można wykonać pomiar cukru i ciśnienia tętniczego. Na odwiedzających czekać będą członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych Collegium Medicum UMK. O naukę pierwszej pomocy zadba też Akademicka Grupa Ratownicza Collegium Medicum UMK.
Na I piętrze w hali Immobille Łuczniczka w godz. 13-15.30 planowane są również warsztaty „Wzmacnianie odporności psychicznej” przygotowane przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.
Z kolei na finał wydarzenia o godz. 15.30 nastąpi wręczenie statuetki dla Najlepszego Wystawcy Targów Pracy Offerty 2023.
Dodajmy, że tegoroczne targi odbędą się pod patronatem honorowym prezydenta Bydgoszczy. Partnerem wydarzenia jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne.
Zobacz wideo: UKW w Bydgoszczy zakupił defibrylator AED. Ten sprzęt ratuje życie
