https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jurorzy byli zachwyceni

Paweł Wiśniewski
Dwie nagrody na Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Pile, to kolejny duży sukces „Grupy teatralnej albo nie” z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.

Dwie nagrody na Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Pile, to kolejny duży sukces „Grupy teatralnej albo nie” z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.

<!** Image 2 align=right alt="Image 116055" sub="W Nakielskim Ośrodku Kultury „Grupa teatralna albo nie” po raz pierwszy wystawiła sztukę „Medieval XXI” / Fot. Paweł Wiśniewski">- Przegląd, to impreza mająca już określoną tradycję, jej organizatorem jest pilski Młodzieżowy Dom Kultury - mówi Maciej Muzalewski, nauczyciel języka polskiego w nakielskiej „Żegludze”. - Na scenie zaprezentowały się zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych.

„Grupa teatralna albo nie” zaprezentowała swoją najnowszą sztukę, „Medieval XXI”, w której przedstawiła historię toczącą się w Babilonii, królestwie zdominowanym przez Króla Mammona, zamieszkałym przez ludzi z plastiku. Pod koniec marca odbyła się premiera spektaklu w Nakielskim Ośrodku Kultury.

Zmagania młodych aktorów oceniało profesjonalne jury, które przyznało nakielskiej grupie nagrodę aktorską za umiejętne trzymanie dystansu do prowadzonych ról i nagrodę za wykorzystanie inspirującej roli warstwy językowej w budowaniu dramaturgii spektaklu.

<!** reklama>- Uzasadnienie wygłoszone przez jurorów wskazało na to, że nasza młodzież osiągnęła już pewien poziom dojrzałości scenicznej, potrafi wchodzić w rolę, a nie tylko recytować kwestie na scenie - dodaje Maciej Muzalewski. - Takie wyróżnienie jest potwierdzeniem dla aktorów i opiekunów, że nasza praca ma sens i przy dużym wysiłku przynosi określone efekty.

„Grupa teatralna albo nie” została założona w 2002 roku przez Joannę Świderską, nauczycielkę języka polskiego.

- Grupa składa się z uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Swoją nazwą odcinają się od konieczności bycia poważnymi aktorami, ale także tłumaczą ewentualne niedociągnięcia w odgrywaniu ról - wyjaśnia Joanna Świderska.

W ubiegłym roku grupa zadebiutowała na deskach Nakielskiego Ośrodka Kultury prezentując widowisko „Mistic. Zjednoczenie żywiołów w duchu”. Na XX Złotowskich Spotkaniach Teatralnych w Złotowie wystąpiła ze spektaklem poetyckim „Człowiekiem jestem - przeciętny życiorys”. Przed tygodniem wraz z zespołem „Matysarek” ze Złotowa wystąpiła ponownie na deskach NOK z okazji zorganizowanego przez Joannę Świderską i Macieja Muzalewskiego Dnia Teatru.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski