Juniorzy gospodarzy najlepsi w Gdańsku. Polonia jechała w 3-osobowym składzie

Nikodem Bartoch i Wiktor Przyjemski podczas treningu w Bydgoszczy
Nikodem Bartoch i Wiktor Przyjemski podczas treningu w Bydgoszczy Fot. Jarosław Pabijan
Na torze Wybrzeża rozegrano 1. rundę drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu (grupa B).

Zawody wygrali gdańszczanie (36 pkt), w których barwach startował m.in. 23-letni Michał Gruchalski. Tegoroczny regulamin DMPJ zezwala - w wyjątkowych sytuacjach - na wystawienie polskiego seniora do 23. roku życia.

Zaledwie punkt do zwycięzców stracili młodzi żużlowcy eWinner Apatora Toruń, na najniższym stopniu podium stanął Maszewski GKM Grudziądz (30 oczek).

Stawkę zamknęli bydgoszczanie, którzy startowali w 3-osobowym składzie (Mateusz Błażykowski ma złamany obojczyk, Wiktoria Garbowska przebywa na L-4). Dla Huberta Gąsiora był to debiut w oficjalnych zawodach.

Ostatni wyścig dnia był jednocześnie memoriałem Jerzego Białka i Jacka Maraszka. Zwyciężył Mateusz Bartkowiak (GKM) przed Karolem Żupińskim (Apator) i Wiktorem Przyjemskim (Polonia). Upadek na 1. okrążeniu zanotował Gruchalski.

Kolejna runda w środę także w Gdańsku. Każdy klub będzie organizatorem dwóch turniejów. Do ćwierćfinału awansują po trzy czołowe zespoły ze wszystkich pięciu grup oraz najlepsza drużyna z czwartych miejsc.

Żużlowcy znad Brdy wygrali w poniedziałek z "Jaskółkami" 54:35. Kibice, z powodu pandemii koronawirusa, nie zostali wpuszczeni na trybuny. Znalazła się jednak grupka fanów, która obserwowała mecz na żywo. Wszystko za sprawą podnośników ustawionych na ul. Sportowej. ZOBACZ ZDJĘCIA Z PODNIEBNEGO SEKTORA >>>>

Podniebny sektor kibiców na meczu Abramczyk Polonia Bydgoszc...