Jeszcze dwa sparingi i liga

Iwona Matusiak
Kolejne dwa sparingi piłkarzy Szubinianki to jedna wygrana i jedna przegrana. Początek ligi już za dwa tygodnie.

Kolejne dwa sparingi piłkarzy Szubinianki to jedna wygrana i jedna przegrana. Początek ligi już za dwa tygodnie.<!** Image 2 align=none alt="Image 193724" sub="Mecz z Pogonią Mogilno do najłatwiejszych nie należał, piłkarze jak zawsze dali z siebie wszystko / Fot. Andrzej Schmidt">

Okres przygotowawczy w toku, zawodnicy cały czas trenują, myślą już o kolejnych spotkaniach i pierwszym meczu ligowym. Na razie w trzecim meczu sparingowym Szubinianka zmierzyła się z trzecioligową Pogonią Mogilno. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do reprezentantów Mogilna, bramkarz Szubinianki trzy razy wyjmował piłkę z siatki. Dwa gole strzelił Bartłomiej Czaplewski, a kolejną bramkę zdobył Jarosław Plewa, który dobił jedynie strzał Krzysztofa Szali. W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki. Wynik na 4:0 ustalił Rafał Laks, a honorową bramkę dla gospodarzy w 65. minucie zdobył Sebastian Żurawski.

Dla Szubinianki była to pierwsza porażka w okresie przygotowawczym, wcześniej wygrali 3:2 z Pałuczanką Żnin.

Piłkarze grali na bocznym boisku Stadionu Miejskiego. W pierwszej połowie już w 19. minucie piłkę w pole karne dośrodkował Bartłomiej Szweda, a strzałem głową do siatki skierował ją Sebastian Żurawski. Natomiast w drugiej części spotkania najpierw bramkę zdobył Robert Jurek, potem zaś po raz drugi w tym spotkaniu strzelił gola Sebastian Żurawski. Dwie bramki zdobyli również zawodnicy Pałuczanki Żnin.

- Jak na razie całkiem dobrze wychodzą nam te sparingi. Oczywiście prawdziwy sprawdzian naszych umiejętności czeka nas dopiero w sierpniu, ale liczymy na to, że nie będzie źle. Mam nadzieję, że będzie sporo emocji - mówi pan Grzegorz, wierny kibic.

Szubinianka Szubin zna już terminarz rozgrywek w rundzie jesiennej. Początek rundy zaplanowano na 11 sierpnia, kiedy to piłkarze Szubinianki Szubin zmierzą się z Unią Gniewkowo, kolejnymi rywalami będą: Start Warlubie, Mień Lipno, Polonia Bydgoszcz, Unia Janikowo, Noteć Łabiszyn, Kujawianka Izbica Kujawska, Włocłavia Włocławek, Gopło Kruszwica, Flisak Złotoria, Zawisza II Bydgoszcz, Sparta Brodnica, Krajna Sępólno Krajeńskie, Grom Osie, Pomorzanin Toruń oraz w ostatniej kolejce Unia Gniewkowo.

Już jutro zawodnicy z Szubina rozegrają kolejny mecz kontrolny, tym razem przeciwnikiem będzie SLKS Start Pruszcz Pomorski, natomiast 1 sierpnia zagrają ostatni sparing, tym razem z GKS Spójnią Białe Błota.