Jest siódmy medal - brąz Kamili Lićwinko! [ZDJĘCIA]

Brązowa medalistka MŚ w Londynie Kamila Lićwinko.
Brązowa medalistka MŚ w Londynie Kamila Lićwinko. Andrzej Banaś
Kamila Lićwinko została brązową medalistką MŚ w Londynie w skoku wzwyż. Miejsce na ostatnim stopniu podium dała jej wysokość 199 cm. To siódmy medal dla Polski na tej imprezie.

Dwie pierwsze wysokości Polka (184 i 188) pokonała w pierwszych próbach. Następne dwie wysokości (192 i 195) za drugim podejściem.

Problemy zaczęły się przy wysokości 197 cm. Tutaj Polka, żeby pozostać w konkursie, potrzebowała trzeciego skoku.

Rywalki niespodzianka ze strony Polki spotkała, gdy Kamila Lićwinko już w pierwszej próbie pokonała wysokość 199 cm i objęła prowadzenie. To był jej najlepszy wynik w sezonie.

Na tej wysokości pozostały już tylko trzy zawodniczki i Polka wiedziała, że ma medal. Ukrainka Julia Lewczenko i Maria Lasitskene (bezpaństwowiec) do tej pory nie miały żadnego strącenia.

Kolejne trzy skoki Lićwinko z konieczności rozłożyła na dwie wysokości – dwie zrzutki na 201 i jedna na 203. Niestety, na tym Polka zakończyła rywalizację.

Ale dodajmy, że Lićwinko (halowa mistrzyni świata z Sopotu) została pierwszą w historii Polką, która stanęła na podium w mistrzostw świata w skoku wzwyż na stadionie.

Ostatecznie mistrzynią świata została Maria Lasitskene (203), a wicemistrzynią Julia Lewczenko (201).

Drugi biało-czerwony startujący w sobotnich finał, oszczepnik Michał Krukowski, nie zdołał awansować do wąskiego finału, kończąc rywalizację na 9. miejscu - 82,01 m. Do 8. miejsca premiowanego awansem zabrakło mu 1,75 m.

Polacy podczas mistrzostw świata w Londynie zdobyli do tej pory siedem medali (2-2-3):

Anita Włodarczyk - złoto w rzucie młotem (07.08.2017)
Malwina Kopron - brąz w rzucie młotem (07.08.2017)