https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesień na szklanym ekranie

Przemysław Przybylski
Więcej seriali, publicystki i kultura o wcześniejszej porze czekają na widzów na wszystkich kanałach, czy to komercyjnych, czy publicznych.

Więcej seriali, publicystki i kultura o wcześniejszej porze czekają na widzów na wszystkich kanałach, czy to komercyjnych, czy publicznych.

<!** Image 2 align=right alt="Image 32761" sub="Dziś ma zostać oficjalnie ogłoszone zakończenie prac związanych z połączeniem stałym łączem redakcji w Toruniu z bydgoskim oddziałem TVP3. Może będzie więcej Torunia na antenie regionalnej trójki.">Jesienią znacznie powiększa się oferta serialowa. Telewizja publiczna dalej będzie emitować seriale „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Klan”, „Złotopolscy”. Oprócz tego w TVP1 zobaczymy drugą serię odcinków „Zagubionych” i nową polską komedię w odcinkach „Faceci do wzięcia” z Cezarym Pazurą i Pawłem Wilczakiem. TVP2 ma przyciągnąć widzów „Oficerami”, kontynuacją serialu „Oficer”. Oprócz tego zobaczymy „Kopciuszka”, czyli losy dziewczyny chcącej poznać swoje pochodzenie i „Pogodę na piątek”, współczesną opowieść o mieszkańcach wielkiego miasta.

Serial za serialem

- Hitem serialowym w naszej stacji może być druga wersja „Zagubionych”. Dla telewizji publicznej cała ramówka jest ważna - zapewnia Marta Wróbel z działu PR TVP.

TV komercyjna to dalszy ciąg przygód policjantów w serialach „Kryminalni”, „W-11” w TVN i „Fala zbrodni” w Polsacie. Ta ostatnia stacja wyemituje nowe odcinki „Daleko od noszy”, „Samego życia” i „Pierwszej miłości” oraz kultowego serialu „Świat według Kiepskich”. TVN zachęca nową produkcją „Hela w opałach”.

Dotychczasowym programom publicystycznym przybędzie konkurencja. Z programem „Co z tą Polską” w TVN rywalizować o widzów będą nowe produkcje telewizji publicznej, która przygotowała cały blok publicystyczny pod nazwą „Nie ma przebacz” o charakterze politycznym, śledczym, społecznym i kulturalnym. Wśród nowości jest także, zapowiadający się na kopię programu Tomasza Lisa w Polsacie, „A dobro Polski?”, który w TVP1 poprowadzi Dorota Gawryluk.

Łowcy gwiazd

Nie ma większych zmian wśród głównych programów informacyjnych. „Wiadomości”, „Fakty”, „Wydarzenia” nie zmieniają formuły i czasu emisji. Wyjątkiem jest „Panorama”, która ma mieć charakter bardziej analityczny i emitowana będzie o godz. 22.30. Niewątpliwym hitem transferowym wśród telewizyjnych dziennikarzy jest przejście Moniki Olejnik z publicznej jedynki do TVN24. Znika więc „Prosto w oczy”, a pojawi się „Kropka na i”. TVN pozyskał jeszcze jedną znaną postać dziennikarską. Ze swoim programem emitowanym w Polsacie przechodzi Kuba Wojewódzki.

<!** reklama left>Ma być też wesoło w Polsacie za sprawą plotkarsko-satyrycznego programu „Oko na miasto” i „Prowokacji”, programu opartego na koncepcji ukrytej kamery. TVN odpowiada „Dwururką”, talk show prowadzonym przez Kazimierę Szczukę i Wojtka Jagielskiego oraz „Supernianią”, czyli polską wersją amerykańskiego reality, w którym pedagog pomaga rodzicom w rozwiązaniu problemów wychowawczych z dziećmi. Największe stacje komercyjne będą rywalizować również na parkiecie, bo TVN wyemituje IV edycję „Tańca z gwiazdami”, a Polsat „Taneczny show Mandaryny”. Telewizja publicza odpowie m.in. „Podróżami z żartem”. Ma to być show polegający na zderzeniu polskiej mentalności z kulturą i obyczajowością innych krajów.

Programy kulturalne w telewizji publicznej mają być emitowane we wcześniejszych godzinach, a nowością jest „ZAP, czyli krótkie spięcie z kulturą”.

- Należy skończyć z grzeczną rozmową o kulturze i przestać bać się zadawania kontrowersyjnych pytań - grożą twórcy programów kulturalnych w telewizji publicznej.

Na ekranie telewizorów nie zabraknie również znanych programów interwencyjnych i nowych dokumentalnych. Wśród nich ciekawie zapowiadają się cykl dokumentalno-wojenny „Korespondent” w TVP2 i opowieści o polskich więźniarkach pt. „Gorzka miłość” w Polsacie.

„Łowcy przygód” i „Kadra 2012” to nowości dla najmłodszych widzów w telewizji publicznej, na antenę której powraca również lubiane „Domowe przedszkole”.

Jeszcze nie wiadomo, jaki kształt programowy będzie miała telewizja regionalna, która w zamierzeniach kierownictwa TVP ma w przyszłości przekształcić się w kanał informacyjny rywalizujący z TVN24. Co zobaczymy jesienią na antenie TVP3, dowiemy się dopiero w drugiej połowie września.

- Niestety, jesienna ramówka nie jest jeszcze zatwierdzona. Będzie obowiązywać od połowy września. Roześlemy informacje - zapewnia Agnieszka Fus z bydgoskiego oddziału TVP3.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski