Jednego dnia Chemik przegrał i... awansował! [zdjęcia]

Migawki z pucharowego meczu Elany Toruń z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz.
Migawki z pucharowego meczu Elany Toruń z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz. Sławomir Kowalski
W pierwszym meczu finału Regionalnego Pucharu Polski lider III ligi rozbił lidera IV ligi. Ale dla kibiców Chemika Moderatora jest też inna cudowna informacja!

Godzinę po rozpoczęciu meczu pucharowego w Toruniu rozpoczął się zaległy mecz w IV lidze z 18. kolejki: Naprzód Jabłonowo - KP Polonia Bydgoszcz.

Było to ważne spotkanie dla Chemika, bo w wypadku braku zwycięstwa biało-czerwonych, dokonałby się awans do III ligi Chemika Moderatora.

I tak też się stało! Gospodarze prowadzili 1:0, a potem 2:1 (w 75 minucie), potem przegrywali 2:3 (gole dla polonistów: Marcin Gołata 45, Patryk Podolski 83, Lucky Ekwueme 84), by wyrównać w 90+3 minucie.

Elana Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz.

Remis 3:3, a to oznacza, że Chemik Moderator ma już taką przewagę nad Kujawianką Izbica Kujawska i KP Polonia Bydgoszcz, że zakończy sezon jako mistrz. A w przyszłym sezonie zagra już w III lidze! Autokar Chemika wracający z Torunia był zapewne wesołym autobusem!

Czołówka tabeli IV ligi:

1. Chemik Bydgoszcz 30 7384-23
2. Kujawianka Izbica Kuj. 31 6483-40
3. Polonia Bydgoszcz 31 6463-44

Piłkarze Chemika być może byli myślami także przy tym meczu, bowiem w Toruniu prowadzili do przerwy 2:1, by po zmianie stron przegrać z Elaną... 0:4!

Jak strzelono gole w pucharowym meczu?

W 22 min Gracjana Fabiszewskiego celnym strzałem z dystansu pokonał Damian Lenkiewicz. Odpowiedź podopiecznych Piotra Gruszki była szybka. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego celną główką akcję zakończył Maciej Kot. Jeszcze przed przerwą Chemik objął prowadzenie w 42 min po strzale Pawła Olszewskiego. W 53 min Elana doprowadziła do remisu, gdy Mateusz Stąporski wykończył pomysłowo rozegrany rzut rożny. W 75 min Patryk Aleksandrowicz zdecydował się na strzał z dystansu i piłka wpadła „za kołnierz” bramkarza Chemika. 5 minut później Daniel Ciechański sfinalizował akcję prawą stroną Mateusza Stąporskiego. W 88 min Patryk Aleksandrowicz ładnie zamknął akcję Elany lewą stroną i wynik meczu.

Elana Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz 5:2 (1:2).

Bramki: Damian Lenkiewicz (22), Mateusz Stąporski (53), Patryk Aleksandrowicz (75, 88), Daniel Ciechański (80) - Maciej Kot (24-głową), Paweł Olszewski (42).

Chemik: Fabiszewski - Czajka, Frasz, Żurowski, Osiński - Olszewski (83 Dąbek), Kawałek (67 Nowak), Raszka (73 Babiarz), Maziarz - Kot (79 Grudziński), Włosiński.

Na zwycięzcę pucharowego dwumeczu czeka 30 tys. złotych. Czy 13 czerwca (środa, godz. 17.00) Chemik zdoła odrobić straty?