Jakie mecze MŚ 2018 - 1/4 finału [piątek 6 lipca]. Kto dziś gra i o której? TRANSMISJA w tv i internecie

kk
Bartek Syta
Jakie mecze MŚ 2018 zobaczymy 6 lipca? Takie pytanie zadają sobie kibice na całym świecie. Po dwóch dniach przerwy od mundialu, wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na kolejne emocje. Kto dziś gra i o której? 6 lipca na boisku zobaczymy m.in. pięciokrotnych mistrzów świata - Brazylię, która jest jednym z głównym faworytów do zdobycia kolejnego tytułu. Przedstawiamy wam terminarz MŚ 2018. Sprawdźcie, kto zagra 6 lipca na MŚ w Rosji [JAKIE MECZE MŚ 2018 - 6 LIPCA, MECZE 1/8 FINAŁU, TERMINARZ MŚ 2018 - KIEDY I O KTÓREJ].

Mistrzostwa świata w Rosji wkroczyły w decydującą fazę. W grze pozostało już tylko 8 zespołów. W piątek 6 lipca rozegraną zostaną dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Miejmy nadzieję, że na boisku zobaczymy wspaniałą walkę i dużo pięknych goli. Spotkania 1/8 finału były niesamowicie emocjonujące i o zwycięstwie często decydowały detale. Aż 3 z ośmiu spotkań rozstrzygały się w serii rzutów karnych.

Dla nich warto spoglądać na trybuny... Oto najpiękniejsze WAGs World Cup 2018 w Rosji. Zobacz zdjęcia partnerek piłkarzy, których reprezentacje grały na mistrzostwach świata.➤➤ ZDJĘCIA (przejdź w prawo) ➤➤

Najpiękniejsze WAGs najlepszych piłkarzy świata podczas Worl...

MŚ 2018 - 6 lipca. Jakie mecze dzisiaj?

Po meczach 1/8 finału mieliśmy dwa dni przerwy od mundialu. Już 6 lipca odbędą się kolejne mecze MŚ 2018 w Rosji. W piątek 6 lipca na mistrzostwach świata zobaczymy dwa mecze ćwierćfinałowe. Jako pierwsze na boisko wybiegną reprezentacje Urugwaju i Francji.

Mecze MŚ 6 lipca. Kto dziś gra i o której?

Podopieczni Oscara Tabareza w 1/8 finału wyeliminowali reprezentację Portugalii. Urugwajczycy wygrali 2:1 po dwóch golach Edinsona Cavaniego, jednak napastnik PSG w 70. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji i nie wiadomo, czy zagra w dzisiejszym meczu. Francuzi natomiast wygrali szalony mecz z Argentyną 4:3. Dwa gole dla "Trójkolorowych" strzelił Kylian Mbappe, a po jednym trafieniu dołożyli Antoine Griezmann i Benjamin Pavard.

Jakie mecze na MŚ 6 lipca?

W drugim meczu 6 lipca zagrają Brazylia i Belgia. "Canarinhos" w 1/8 finału pewnie pokonali Meksyk po golach Neymara i Roberto Firmino. Rywalem Brazylijczyków będą Belgowie, którzy na 25 minut przed końcem spotkania z Japonią przegrywali 0:2. Podopieczni Roberto Martineza szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą Vertonghena i Fellainiego. W końcówce meczu to Japończycy mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale w 94. minucie mecze "Czerwone Diabły" przeprowadziły zabójczą kontrę, po której Chadli zapewnił Belgom awans do ćwierćfinału.

Mecze MŚ 6 lipca. Kto gra i o której?

• Urugwaj - Francja 16.00 Niżny Nowogród
  • Brazylia - Belgia 20.00 Kazań

Kto dziś zagra na MŚ?

Jakie mecze MŚ 6 lipca?

Przypomnijmy, jeśli po 90 minutach gry będzie remis, o wszystkim zadecyduje dogrywka (2x15 minut). Jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, zespoły rozegrają konkurs rzutów karnych, który wyłoni zwycięzcę. Drużyny, które 6 lipca wygrają swoje mecze, spotkają się w półfinale. Kto 10 lipca zagra w Sankt Petersburgu w meczu półfinałowym?

MŚ 6 lipca. Jakie mecze dzisiaj?

Obydwa mecze 6 lipca będą transmitowane w telewizji naziemnej. Spotkanie Urugwaj - Francja będzie można zobaczyć na antenie TVP2 oraz TVP Sport, natomiast mecz Brazylia - Belgia będzie transmitowany w TVP 1 oraz TVP Sport. Transmisje spotkań Urugwaj - Francja oraz Brazylia - Belgia dostępne będą również na stronie internetowej sport.tvp.pl.

MŚ 2018 w Rosji - warto wiedzieć

• FIFA zarobiła na ostatnim turnieju w Brazylii 2,6 mld dolarów, odnotowując przychód na poziomie 4,8 mld dolarów, gdzie koszty stanowiły 2,2 mld dolarów. Eksperci szacują, że tegoroczne profity FIFA będą na podobnym poziomie co w trakcie ostatniej imprezy.
  • Zwycięska drużyna dostanie nagrodę pieniężną w wysokości 38 mln dolarów! Zespół, który zajmie drugie miejsce zainkasuje 28 mln dolarów, a trzeci 24 mln dolarów.