Pozwalamy dzieciom bałaganić pod warunkiem, że potem wszystko ładnie posprzątają. No właśnie i tu pojawia się problem, gdzie i jak przechowywać ogrom dziecięcych bibelotów?
Kosze na zabawki
Do wyboru mamy szereg materiałów, z których wykonane są kosze na zabawki. Wszystko zależy od stylu, w jakim urządzony jest pokój dziecka. Do wyboru mamy zatem: wiklinowe, plastikowe, metalowe z obiciem z tkaniny lub materiałowe. Mogą być one z pokrywką lub bez. Są o tyle wygodne, że cały bałagan zostaje schowany, a wrzucanie zabawek z odległości może stanowić kolejną zabawę.

Zabawki w pojemnikach
Wysuwane pojemniki spod łóżka są dobrym schowkiem nie tylko na pościel, ale także pluszaki. Ciekawym rozwiązaniem są także pojemniki na kółkach, które po zamknięciu mogą pełnić rolę samochodzików, na których nasza pociecha może jeździć odpychając się nogami.

Pufy pełne zabawek
Kiedy w pokoju dziecka nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania zabawek, możemy pochować je w pufy ze schowkami, które przydadzą się w salonie do siedzenia wokół sofy przed telewizorem.
Kurtyna
Jeśli w pokoju mamy zasłony, możemy użyć miejsca za nimi do przechowywania zabawek. Sprawdzi się tu zwykła półka lub pojemnik ścienny na buty, który zamknięty, nie ujawni swojej zawartości.
Torby próżniowe
Stare, nieużywane już maskotki może zamknąć w torbie próżniowej. Po odessaniu powietrza zajmie ona naprawdę niewiele miejsca i da się ją łatwo wsunąć, np. pod łóżko.
Drzewo skarbów
Oryginalnym pomysłem jest namalowanie drzewa (może być ciuchcia, etc.) na ścianie i doczepienie do jego liści materiałowych kieszeni, w które dziecko samodzielnie może pochować swoje drobiazgi.
Wybierając produkty do przechowywania zabawek zwróćmy uwagę w pierwszej kolejności na sposób ich wykonania. Powierzchnia powinna być zabezpieczona przed podrapaniem lub skaleczeniem się, a wszelkie półki i stojaki przymocowane do ściany.