
Kolejna rozmowa o pracę za tobą? Uczestniczysz w wielu rekrutacjach, ale nikt jeszcze cię nie zatrudnił? Może warto popracować nad swoim otoczeniem.
Zobacz, jakie błędy popełniają kandydaci do pracy.

Spóźnienie
Spóźnienie na rozmowę o pracę zawsze odbierane jest negatywnie, jednak w przeciwieństwie do offline'u, możemy pozwolić sobie na to, aby przyjść na spotkanie przed czasem.
Warto przeznaczyć kilka minut na uruchomienie programu, sprawdzenie łącza internetowego, stanu naładowania baterii, mikrofonu i kamerki.
Brak znajomości komunikatora, na którym odbywa się spotkanie, nie powinien być wymówką, ponieważ można nauczyć się jego obsługi przed rozmową.

Rozmowa bez włączonej kamerki internetowej
Na czas rozmowy kwalifikacyjnej online trzeba włączyć kamerkę internetową. W przeciwnym razie nasz rozmówca może odnieść wrażenie, że nie słuchamy go aktywnie.
Wyłączenie kamery może zostać odebrane jako brak szacunku.

Zajmowanie się czymś innym w trakcie rozmowy
Odkąd wybuchła pandemia, spędzamy przed komputerem bardzo dużo czasu. Wiele spotkań twarzą w twarz zostało przeniesionych do internetu, co ma swoje wady i zalety. Często uczestnicy wydarzeń online skarżą się na problemy z utrzymaniem koncentracji.
Na czas rozmowy powinniśmy jednak wyłączyć Facebooka oraz wszystkie aplikacje, które mogą nas rozpraszać.
Jeżeli rekruter zobaczy, że sprawdzamy wiadomość na Messengerze (łatwo zauważyć ruchy twarzy i oczu na ekranie), może dojść do wniosku, że nie zależy nam na pracy.