IV liga piłki nożnej: Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech Rypin [zdjęcia]

Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Chemika i Lecha. Aby zobaczyć zdjęcia przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Tomasz Czachorowski
W sobotnie południe na stadionie przy ulicy Glinki w Bydgoszczy rozegrano mecz IV ligi piłki nożnej, w którym miejscowy Chemik Moderator podejmował Lecha Rypin.

To było spotkanie 2. kolejki IV ligi. Na inaugurację rozgrywek sezonu 2023/24 bydgoszczanie zwyciężyli na wyjeździe Pomorzanina Toruń aż 5:0, a rypinianie zremisowali u siebie z Cuiavią Inowrocław 1:1.

Już w pierwszej akcji miejscowi mogli prowadzić. Kąśliwie uderzył z dystansu Patryk Perliński, a po dobitce piłka trafiła w słupek. Potem gra się wyrównała. Było dużo walki w środku pola z małą liczbą sytuacji bramkowych. Można wyróżnić strzał Dominika Lewandowskiego prosto w bramkarza Chemika z końcówki pierwszej połowy.

Spotkanie zostało rozstrzygnięte po godzinie i zmianach w składzie chemików. W 67. minucie Piotr Siekirka wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W 76. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Marcel Strzyżewski, który wyłożył ją do Łukasza Pikalskiego, a ten wepchnął piłkę do pustej bramki.

Bydgoszczanie są wiceliderem. Od prowadzącej Wdy Świecie są gorsi o jednego gola. Z kolei Lech na razie jest na 11. lokacie.

W następnym meczu Chemik zagra na wyjeździe ze Startem Pruszcz, a Lech podejmie Pomorzanina Serock.