
Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza
Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych na kolejne ciekawe wycieczki i spotkania tematyczne. Jaki jest plan na marzec? Zobacz na naszych slajdach.

Perły krajoznawcze województwa kujawsko-pomorskiego
W poniedziałek 6 marca o godz. 17 Koło Przewodników i Pilotów RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Temat spotkania „Perły krajoznawcze województwa kujawsko-pomorskiego” przedstawi Tadeusz Frymark. Wstęp wolny.
Na zdjęciu ogród botaniczny w Myślęcinku

Perły architektoniczne województwa kujawsko-pomorskiego
W czwartek 16 marca o godz. 17 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Przypomniana zostanie kolejna odznaka regionalna. Temat spotkania „Perły architektoniczne województwa kujawsko-pomorskiego” przedstawi Tadeusz Frymark. Spotkanie otwarte dla wszystkich.
Na zdjęciu Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bydgoszczy

Góra świętej Anny
W dniach 17-9 marca Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" oraz Koło Przewodników Turystycznych RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają na autokarową wycieczkę krajoznawczą "Góra Świętej Anny" na Śląsk Opolski.
Program ramowy: I dzień: Namysłów (miasto warowne nad Widawą z pozostałościami murów miejskich, zamkiem książęcym, ratuszem i zabytkowymi kościołami), Brzeg (miasto nad Odrą z unikatowym renesansowym ratuszem i takimż zamkiem książąt piastowskich, bastionowymi fortyfikacjami z Bramą Odrzańską, świątyniami i "naszym" mostem fordońskim).
II dzień: Góra Świętej Anny (" Śląska Częstochowa", kościół i klasztor franciszkański (możliwość uczestnictwa w mszy świętej), przejdziemy kilkukilometrową trasę po kalwarii, zwiedzimy rezerwat geologiczny ukazujący wnętrze stożka wulkanicznego i słynny skalny amfiteatr, Żyrowa (barokowy pałac, jedna z najokazalszych budowli na Śl. Opolskim, park, zabudowania folwarczne i gotycki kościół). Osoby, dla których trasa będzie za długa, mogą w dowolnej chwili ją skrócić i samodzielnie wrócić do pobliskiego Domu Pielgrzyma.
III dzień: Opole (z miejscowym przewodnikiem zobaczymy najciekawsze miejsca: Wieżę Piastowską, amfiteatr, rynek z ratuszem, katedrę, mury miejskie, sanktuarium Piastów Opolskich, odrzańskie klimaty i inne ciekawe obiekty, Olesno (drewniany kościół pw. Św. Anny, o niespotykanej bryle - jedyny taki na świecie, Wieluń (miasto o zabytkowym układzie urbanistycznym z pozostałościami obwarowań i pięcioma zespołami klasztornymi, jezioro Jeziorsko (sztuczny zbiornik na rzece Warcie).
Wyjazd w piątek. o godzinie 6:00 sprzed TESCO. Koszt wycieczki około 250 zł (zależny od liczby uczestników) obejmuje dwa noclegi, dwie obiadokolację i dwa śniadania, przejazd autokarem, opłatę przewodnika itp.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Jerzy Bitner, tel. 500 416 596.