Tegoroczne zmagania w olimpiadzie były inne niż dotychczas, ze względu na pandemię. To jedyna olimpiada, której Komitet Główny był zmuszony do zmiany regulaminu etapu okręgowego.
Przed olimpijczykami stanęło zadanie wykonania ekologicznej pracy badawczej, której temat brzmiał: „_Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu twego zamieszkania wymaga pilnych działań, oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian_”.
- Problem, którego analizy podjęła się Zosia, dotyczy dzikich wysypisk odpadów, będących utrapieniem dla mieszkańców Inowrocławia i okolic, a także obszaru Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Wyniki pracy zostały przedstawione na 40 slajdach. Prezentacja uczennicy „Kaspra” zdobyła wysoką ocenę – 90/100 punktów i znalazła się wśród siedmiu najlepszych prac w województwie kujawsko-pomorskim, tym samym zapewniając Zosi kwalifikację do kolejnego etapu oraz tytuł finalistki XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - relacjonuje Anna Kowalczewska z I LO w Inowrocławiu.
Nagroda za tytuł to ponad 60 indeksów na prestiżowe kierunki uniwersytetów w Polsce, w tym również 100% z matury z biologii przy rekrutacji na Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Sukces Zosi Kiestrzyn potwierdza dobrą passę I LO w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Trwa ona już od bardzo dawna, a od 15 lat uczniowie klas medycznych „Kaspra” odnoszą sukces w OWE regularnie co roku - podkreśla Anna Kowalczewska.
Zosia Kiestrzyn jest podopieczną Anny Pędzich-Kuszel.
- Potężna ulewa przeszła przez Inowrocław [zdjęcia]
- Centrum Inowrocławia powinno być bardziej zielone? [sonda]
- Żółw wrócił do domu po 11 miesiącach tułaczki!
- Janikowianie uchwyceni przez kamerę Google Street View
- Zobaczcie co kwitnie w Ogrodach Zapachowych w Inowrocławiu
- Wykopaliska w Ostrowie pod Gniewkowem. Ciekawe odkrycia
