Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

IMGW - ostrzeżenia [środa, 29.04.20]. Radar burzowy i radar opadów w Polsce. Sprawdź, gdzie jest burza

sier
Radar burzowy online, sprawdź gdzie są burze oraz czy IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne
Radar burzowy online, sprawdź gdzie są burze oraz czy IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne sier/zdjęcie archiwalne
Prognoza pogody. Przełom kwietnia i maja zapowiada się burzowo. Na poniższych mapach sprawdzisz, gdzie występują burze oraz opady deszczu. Podajemy również ostrzeżenia pogodowe wydane przez IMGW. Na końcu artykułu znajdziesz mapę z prognozowanymi opadami deszczu oraz burzami w najbliższych dniach.

W najbliższych dniach w Polsce prognozowane są burze, którym będzie towarzyszył silny wiatr oraz intensywne opady deszczu. IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe.

Jak odnosi Grzegorz Zawiślak - polski łowca burz, za zmianę pogody w Polsce odpowiada układ niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych.

Ostrzeżenia IMGW - burze w Polsce

W środę, 29 kwietnia, burz można spodziewać się w południowo-wschodniej części kraju. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad" - tak brzmi ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW dla powiatu kieleckiego. Podobne ostrzeżenia wydano dla rejonów południowo-wschodnich. Obowiązują od godzin popołudniowych do późnego wieczora. W kolejnych dniach w Polsce również można spodziewać się burz.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad

Radar burzowy LIVE

Dzięki serwisowi blitzortung.org zobaczysz, w jakich regionach Polski aktualnie występują burze. Jeśli są wyładowania atmosferyczne, zobaczysz je na poniższej mapie (odśwież stronę, jeśli się nie ładuje, lub przejdź bezpośrednio do serwisu)


(źródło: blitzortung.org)

Gdzie jest burza? Nie daj się zaskoczyć

Pamiętajcie, że burze to bardzo niebezpieczne zjawiska. Należy podczas nich zachować szczególną ostrożność. Oto kilka ważnych rad. Pierwsza zasada, to nie dać się zaskoczyć burzy - szczególnie, gdy wybieramy się w dalszą wędrówkę. Jeśli, mimo wszystko, burza zaskoczy cię, to:

  • Wyjdź z wody, jeśli jesteś na łódce - przypłyń natychmiast do brzegu - porażenie piorunem na środku jeziora jest o wiele bardziej prawdopodobne.
  • Pamiętaj! Na porażenie piorunem bardzo narażone są osoby, które przebywają na otwartym terenie. Nie lekceważ zbliżającej się burzy - piorun może uderzyć nawet, jeśli wydaje ci się, że jest ona jeszcze daleko.
  • W trakcie burzy nie używaj telefonu komórkowego. Odłóż też takie sprzęty, jak wędki, kije golfowe, itp. Poszukaj schronienia. Bardzo bezpieczny jest samochód (pod warunkiem, że nie zaparkowałeś go pod drzewem!).
  • Na otwartej przestrzeni w żadnym wypadku nie kładź się na ziemi. Złącz nogi i przykucnij. Trzymaj się z dala od metalowych elementów (słupy, siatki, znaki drogowe). Unikaj wysokich obiektów, jeśli znajdujesz się w większej grupie - należy się od siebie oddalić.
Zima przełomu lat 1978/1979 była wyjątkowo śnieżna. Od godzin nocnych z 29 na 30 grudnia rozpoczął się napływ mroźnej masy powietrza z północy, co spowodowało, że występujące wówczas opady deszczu zaczęły stopniowo przechodzić w opady śniegu z deszczem i śniegu oraz nasilać się. Tego Sylwestra Polacy zapamiętali na zawsze...Opadom towarzyszył silny wiatr, powodujący szybkie tworzenie się zasp. Chłodny front atmosferyczny przemieszczał się stopniowo na południe, a śnieżyce i gwałtowny spadek temperatury z wartości dodatnich do kilkunastu stopni poniżej zera obejmowały kolejne części kraju.Od 1 stycznia 1979 roku cały kraj był już sparaliżowany przez zaspy i kilkunastostopniowy mróz. Wiele osób, które miały zamiar wybrać się na zabawę sylwestrową musiało pozostać w domu. Ci, którzy dotarli, wracali wyjątkowo długo... ➤➤ Więcej zdjęć na następnych stronach ➤➤ Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Więcej na następnych stronach.Warto wiedzieć:Rekordowo wysoką pokrywę śnieżną odnotowano: w Suwałkach (84 cm, 16 lutego), Łodzi (78 cm, 2 lutego), Warszawie (70 cm, 31 stycznia), Chojnicach (60 cm, 19 lutego), Szczecinie (53 cm, 19 lutego), Kole (46 cm, 26 lutego), Kielcach (39 cm, 2 lutego) i Poznaniu (29 cm, 20 lutego).(sier, Wikipedia)11 lat na krótkim filmie. Tak "rośnie" cmentarz przy Wiślanej w Bydgoszczy

Tego Sylwestra zapamiętali wszyscy. Zima stulecia 1978/79 r. [zdjęcia]

Zobacz, gdzie pada deszcz. Radar opadów LIVE

Na tej mapie opadów, zobaczysz, gdzie w Polsce pada deszcz. Możesz również ocenić, czy strefa opadów deszczu przemieszcza się w Twoim kierunku.

[

](http://pl.sat24.com/pl)
(SAT24.com)

Prognoza pogody na kolejne godziny i dni - mapa online

Na tej mapie portalu windy.com znajdziesz prognozowany rozwój sytuacji pogodowej w najbliższych dniach. Na mapie widać w jakich rejonach Polski ma pojawić się deszcz oraz burze. Na dole znajduje się linia czasu, na której możesz przejść do kolejnych dni.

(źródło: windy.com)

Smaki Kujaw i Pomorza sezon 2 odcinek 9

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera