Hat-trick w zaległym meczu Chemika Moderatora Bydgoszcz

Fa
Piłkarze Chemika Moderatora przegrali trzeci kolejny mecz, ale od 13 czerwca są już III-ligowcami. Dariusz Bloch
W środowym zaległym meczu z 19. kolejki IV ligi Chemik Moderator Bydgoszcz grał na wyjeździe z Pogonią Mogilno. W pierwotnym terminie (24 marca) mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Mecz w Gębicach wygrali gospodarze 4:2 (1:1). To trzecia kolejna porażka podopiecznych Piotra Gruszki, którzy już 13 czerwca zapewnili sobie awans do III ligi. Wcześniej domowe 0:4 z Elaną Toruń w Pucharze Polski i 0:1 z Chełminianką w lidze.

Zaległy mecz chemicy zaczęli od prowadzenia. Już w 4. minucie Maciej Kot minął bramkarza gospodarzy i strzelił do pustej bramki. Pogoń wyrównała w 18 minucie po golu Wiktora Mrówczyńskiego.

Kolejne bramki padły w końcówce spotkania. W 71 minucie prowadzenie Pogoni dał Mateusz Nawrocki, a w 85 minucie ponownie Gracjana Fabiszewskiego pokonał Mrówczyński. Chwilę później kontaktowego gola dla chemików strzelił rezerwowy Gracjan Żeglarski. Jednak w doliczonym czasie ponownie trafił Mrówczyński i w ten sposób skompletował hat-tricka.

Mecz zaległy z 19. kolejka IV ligi:

Pogoń Mogilno – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:2 (1:1).

Bramki: Wiktor Mrówczyński (18, 85 i 90), Mateusz Nawrocki (71) - Maciej Kot (4), Gracjan Żeglarski (87).

Chemik: Fabiszewski - Czajka, Maziarz, Żurowski, Osiński, Babiarz (78 Babiarz), Grudziński (46 Żeglarski), Dąbek, Nowak (67 Michalski) Kot, Mik (67 Bagniewski).

W sobotę ostatnia, 34. kolejka rozgrywek IV ligi. Piłkarze Chemika Moderatora zagrają wjazdowe spotkanie ze Spartą Brodnica. Mecz w Jabłonowie Pomorskim, początek o godz. 11.00.