- Dzisiaj podpisujemy list intencyjny o współpracy z wrocławskim startupem, ScienceBioTech- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. - To podmiot, który wymyślił bardzo innowacyjną technologię łączenia kości. Problem ten dotyczy wielu osób w społeczeństwie: młodszych, starszych, a także osób, które przechodzą różnego rodzaju rekonwalescencję po złamaniach, upadkach czy innych urazach- podsumowuje.
Uruchomiony przez Grupę Azoty w listopadzie zeszłego roku program Idea4Azoty to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, które oferuje wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań, niezależnie od stadium ich zaawansowania. Do programu wpłynęły projekty z zakresu ochrony środowiska, zagospodarowania odpadów, biotechnologiczne, informatyczne oraz z dziedziny chemii, energetyki czy materiałoznawstwa.
Do rundy weryfikacyjnej trafiło 9 rozwiązań, które w kolejnych miesiącach zostaną ocenione pod kątem zastosowania przemysłowego i opłacalności ekonomicznej. Grupa podpisała list intencyjny z firmą ScienceBioTech, startupem założonym przez naukowców wrocławskich uczelni, który pracuje nad technologią produkcji modułowych płytek przeznaczonych do zabiegu osteotomii. Projekt zakłada zastąpienie obecnie stosowanych technologii stabilizowania złamanych kości nowym rozwiązaniem.
INTERNAUCI POLECAJĄ:
Nowy kodeks pracy 2018. Zostawią stary kodeks, ale i tak zabiorą gotówkę za nadgodziny.
ZUS 2018. Od 1 kwietnia zmiana w składce: kto zyska, kto straci
Wynagrodzenia 2018. Od maja podwyżki dostaną policjanci, strażacy i inni mundurowi
Kredyty 2018. Pożyczamy coraz wyższe kwoty oraz na coraz dłużej. I bynajmniej nie na mieszkanie
Przed nami naprawdę długi weekend. Coraz trudniej o wolne miejsca w hotelach
Reforma edukacji. Aż o 48 procent wzrosła liczba uczniów w prywatnych podstawówkach