Gol Białka, asysta Karbownika. Młodzieżowcy na boisku: 26. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Michał Karbownik posiada 5 asyst
Michał Karbownik posiada 5 asyst Sylwester Wojtas
PKO Ekstraklasa. W 26. kolejce swoje statystyki poprawili Bartosz Białek i Michał Karbownik. Napastnik Zagłębia Lubin zdobył piątą bramkę, a lewy obrońca Legii Warszawa zapisał piątą asystę.

Występy młodzieżowców w 26. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (2001) - Został w klubie (był oferowany Jagiellonii Białystok) i rozegrał cały mecz z Wisłą Płock.

Cracovia - Kamil Pestka (1998) - Całe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Po raz piąty w sezonie obejrzał żółtą kartkę.
Michał Rakoczy (2002) - Od 21 minuty biegał za kontuzjowanego Ivana Fiolicia. Sam meczu też nie dokończył.
Sebastian Strózik (1999) - Pierwszy raz od 14. kolejki. W 77 minucie zastąpił Rakoczego.

Górnik Zabrze - Dariusz Pawłowski (1999) - Ponownie na prawej obronie. Spotkanie z Lechem Poznań raczej chce jednak wymazać z pamięci.
Przemysław Wiśniewski (1998) - Wykorzystał pusty przelot bramkarza i wpisał się na listę strzelców. Gorzej było z pracą w defensywie.
David Kopacz (1999) - Od 59 minuty biegał zamiast Łukasza Wolsztyńskiego.
Michał Rostkowski (2000) - Witamy debiutanta! W 81 minucie zastąpił Erika Jirkę.

Jagiellonia Białystok - Przemysław Mystkowski (1998) - Zaliczył 81 minut ze Śląskiem Wrocław. Trzeci raz w sezonie dostał żółtą kartkę
Bartłomiej Wdowik (2000) - Na końcówkę wszedł za Mystkowskiego.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Trener się zmienił, ale młodzieżowiec swoje miejsce utrzymał. 90 minut z ŁKS Łódź.
Grzegorz Szymusik (1998) - Przez całe spotkanie biegał na lewej obronie.
Dawid Lisowski (2001) - Drugi raz w sezonie. W doliczonym czasie zmienił Petteriego Forsella.

Lechia Gdańsk - Rafał Kobryń (1999) - Wrócił na bok obrony. Z Zagłębiem Lubin zagrał przez 90 minut.
Tomasz Makowski (1999) - Również rozegrał całe spotkanie. Po raz piąty w sezonie obejrzał żółtą kartkę.

Lech Poznań - Tymoteusz Puchacz (1999) - Wrócił do składu, zmienił fryzurę, ale zaprezentował się tak sobie. Kwadrans przed końcem został zmieniony.
Kamil Jóźwiak (1998) - Narobił trochę fermentu. Na pewno żałuje okazji po rozegraniu akcji z Christianem Gytkjaerem (druga połowa).
Jakub Moder (1999) - Wywalczył sobie pierwszy skład. Przy Reymonta nie dał jednak konkretnych liczb.
Filip Marchwiński (2002) - Już od 58 minuty biegał zamiast Daniego Ramireza.
Michał Skóraś (2000) - Pierwszy występ po powrocie z wypożyczenia w Rakowie, po wyleczeniu kontuzji. Od 76 minuty grał za Puchacza.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - W meczu z Piastem Gliwice sposób znaleźli na niego obaj Hiszpanie: Jorge Felix i Gerard Badia.
Michał Karbownik (2001) - Zaliczył piątą asystę w sezonie. Piłkę zagrał do Domagoja Antolicia, po rozegraniu rzutu rożnego.
Maciej Rosołek (2001) - W 77 minucie wszedł za Luquinhasa. Niewykluczone, że wobec problemów kadrowych dostanie też szansę z Lechem Poznań.

ŁKS Łódź - Adam Ratajczak (2002) - Zaliczył cały mecz z Koroną Kielce.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Poprawny występ z Legią Warszawa. Po faulu na nim z boiska wyleciał Jose Kante.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Rozegrał całe spotkanie z Rakowem Częstochowa.
Marcin Listkowski (1998) - Na boisku do samego końca. Drugi raz w sezonie dostał kartkę.
Marcel Wędrychowski (2002) - Drugi występ w ekstraklasie. W 67 minucie zmienił Srdana Spiridonovicia.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - 77 minut z Pogonią Szczecin. Na końcówkę wszedł za niego David Tijanić.
Daniel Mikołajewski (1999) - Druga żółta kartka w sezonie, piąty występ w jedenastce.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Wypełnił rolę młodzieżowca w meczu z Jagiellonią Białystok.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Dał radę w meczu z Arką Gdynia. Biegał przez pełne 90 minut na prawym boku defensywy.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Biegał przez 87 minut przeciw Lechowi Poznań. Miał swoje szanse w tym meczu. W końcówce zmienił go Nikola Kuveljić.
Aleksander Buksa (2003) - Od 51 minuty biegał za kontuzjowanego Lubomira Tuptę.

Zagłębie Lubin - Bartosz Białek (2001) - W szalonym meczu z Lechią Gdańsk ustalił wynik na 4:4. To trzeci najlepszy strzelec spośród wszystkich młodzieżowców ligi.
Patryk Szysz (1998) - W 81 minucie zastąpił Sasę Żivca.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
6 GOLI i 2 ASYSTY: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
5 GOLI i 1 ASYSTA: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin).
3 GOLE i 2 ASYSTY: Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 GOLE i 3 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia).
5 ASYST: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Jakub Moder (Lech Poznań).
1 GOL i 3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 GOLE: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Michał Rakoczy (Cracovia).
2 ASYSTY: Jakub Kamiński (Lech Poznań).
1 GOL: Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Jan Sobociński (ŁKS Łódź).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Juliusz Letniowski (Lech Poznań), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).