Gol Angielskiego na powitanie. Zawisza remisuje z Dynamem Moskwa 1:1

Trener Zbigniew Smółka może być zadowolony z pierwszego sparingu w Hiszpanii.   Fot. Filip Kowalkowski
Trener Zbigniew Smółka może być zadowolony z pierwszego sparingu w Hiszpanii. Fot. Filip Kowalkowski
Zawisza rozegrał pierwszy sparing podczas pobytu w na obozie w Marbelli. Na Stadionie Miejskim w San Pedro de Alcantara podopieczni Zbigniewa Smółki zremisowali 1:1 z 11. drużyną rosyjskiej ekstraklasy - Dynamem Moskwa.

Bydgoski zespół prowadzenie objął już w 3 minucie, gdy nowy zawodnik Zawiszy, 19-letni napastnik Karol Angielski strzałem lewą nogą z półobrotu trafił do siatki przy prawym słupku. Wcześniej piłkę głową zgrał inny nowo pozyskany piłkarz, 25-letni bośniacki stoper Toni Markić.

Rosyjski zespół wyrównał w 44 minucie z rzutu wolnego. Witalij Djakow przymierzył z 20 metrów, a piłka ponad murem po palcach Łukasza Sapeli wpadła przy lewym słupku do siatki. To był błąd zawodników w murze (żaden nie wyskoczył do piłki), a także chyba w ustawieniu golkipera.

Trzeba jednak przyznać, że bydgoski bramkarz dwukrotnie wcześniej dobrze interweniował, zwłaszcza w 30 minucie, gdy wybił piłkę ponad poprzeczką po mocnym strzale głową Pawła Pogriebniaka.

W 80 minucie Nikołaj Obolskij, który zastąpił Pogriebniaka strzelił lewą nogą w słupek.

Zawisza też miał w II połowie dobre sytuacje strzeleckie. Na przykład w 58 minucie Szymon Lewicki posłał w "uliczkę" Arkadiusza Gajewskiego, ale bramkarz ubiegł szarżującego napastnika.

W 77 minucie Gajewski miał wyśmienitą okazję, ale po dośrodkowaniu z lewej strony Jakuba Łukowskiego, napastnik Zawiszy przestrzelił głową z 5 metrów obok bramki.

Zawisza Bydgoszcz - Dynamo Moskwa 1:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Karol Angielski (3), 1:1 Witalij Djakow (44-wolny).

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela (46 Damian Węglarz) - Sebastian Kamiński (67 Blażo Igumanović), Jean-Yves M'voto (46 Piotr Stawarczyk), Toni Markić, Blażo Igumanović (46 Damian Michalik) - Karol Danielak, Gal Arel (60 Jay Jaskólski), Maciej Kona (46 Wasił Panajotow), Mica (46 Szymon Lewicki), Sylwester Patejuk (46 Jakub Łukowski) - Karol Angielski (46 Arkadiusz Gajewski).

Dynamo Moskwa: Władimir Gabułow - Aleksiej Kozłow (46 Grigorij Morozow), Witalij Djakow (67 Dmitrij Żywogladow), Tomas Hubocan, Dmitrij Żywogladow (46 Aleksandr Kalaszyn) - Aleksiej Ionow (46 Anatolij Katricz), Igor Dienisow, Anton Sosnin (46 Maksim Kuźmin), Stanisław Dragun (46 Władisław Lowin), Aleksandr Taszajew (46 Anton Tieriechow) - Paweł Pogriebniak (46 Nikołaj Obolskij).

Sędziował: Javier Moreno Munoz (Malaga).

Jeszcze w tym tygodniu Zawisza rozegra dwa kolejne mecze kontrolne z zespołami z rosyjskiej ekstraklasy. Już w czwartek rywalem będzie Amkar Perm, a w sobotę wicelider FK Rostow.