Gładkie zwycięstwo siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz w Krakowie [zdjęcia]

mz
ASZ AGH Kraków - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (16:25, 23:25, 15:25)
ASZ AGH Kraków - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (16:25, 23:25, 15:25) Andrzej Banas
Bydgoscy siatkarze szybko uwinęli się w Krakowie. W trzech setach pokonali miejscowy AZS AGH.

Spotkanie w Krakowie trwało godzinę i 6 minut i toczyło się pod dyktando bydgoskiej drużyny. Z trzech partii tego spotkania tylko ta środkowa była w miarę wyrównana - walka toczyła się punkt za punkt, ale miejscowi nie zdołali wyrwać tego seta. W ostatniej partii bydgoscy zawodnicy znów mieli wszystko pod kontrolą i zakończyli mecz. Nagrodę MVP w tym spotkaniu otrzymał Patryk Strzeżek.

AZS AGH KRAKÓW - BKS VISŁA BYDGOSZCZ 0:3 (16:25, 23:25, 15:25)
AZS AGH: Piwowarczyk (1), Borkowski (10), Jóźwik (10), Moniak (4), Buczek, Macyra (4), Czyrek (libero) oraz Janusz, Fenoszyn, Dębski (3), Grzymała (5), Michalak (2)
VISŁA: Gałązka (9), Marcyniak (7), Kosiba (10), Gutkowski (7), Strzeżek (16), Masny (2), Bonisławski (libero) oraz Dereń (libero), Galabov (1).

Bydgoska drużyna rozegrała w tym sezonie już siedem spotkań, sześć z nich zakończyli zwycięstwem. Tylko raz - przed kilkoma dniami w meczu z BBTS Bielsko-Biała, na własnym parkiecie, musieli uznać wyższość rywali (przegrali 2:3).

W tabeli Tauron 1. Ligi siatkarzy, BKS Visła zajmuje trzecie miejsce (18 pkt) - za BBTS (21) i Gwardią Wrocław (21).