Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW [Pogoda: 13.04.2018, piątek]. Kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Inowrocław [radar]

sier
Gdzie jest burza - ostrzeżenia IMGW, piątek, 13.04.2018. Prognozy pogody na piątek mówią o możliwości wystąpienia burz w dużej części Polski.
Gdzie jest burza - ostrzeżenia IMGW, piątek, 13.04.2018. Prognozy pogody na piątek mówią o możliwości wystąpienia burz w dużej części Polski. Michał Sierek
Pogoda, piątek, 13 kwietnia 2018. W wielu częściach Polski, w tym na Kujawach i Pomorzu prognozowane są burze. Kiedy możemy spodziewać się ich wystąpienia? IMGW wydał już ostrzeżenia przed burzami. Gdzie sprawdzić miejsce występowania burz [mapa pogodowa, radar pogodowy; gdzie jest burza: POLSKA + Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Inowrocław, Świecie, Nakło, Żnin]. Przeczytajcie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla wielu regionów Polski - w tym województwa kujawsko-pomorskiego możliwość wystąpienia burz, którym będą towarzyszyły silne opady deszczu i porywy wiatru.

Burze w Polsce, 13.04.2018, IMGW wydał ostrzeżenia!

W piątek, 13 kwietnia 2018, IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami, które mogą pojawić się w wielu regionach Polski. W ostrzeżeniu dla Kujaw i Pomorza czytamy: "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h.". Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 procent.
Ważność ostrzeżenia: od 2018-04-13, godz. 16:00 do 2018-04-14, 00:00

Jeśli chcesz przeczytać komunikat pogodowy dla swojego regionu wejdź na stronę IMGW: IMGW: OSTRZEŻENIA

Burze mogą być miejscami gwałtowne

Możliwość wystąpienie burz istnieje w piątek w sporej części kraju, o czym ostrzegają Polscy Łowcy Burz. "W całym kraju spodziewamy się przelotnych opadów oraz burz, które miejscami mogą być gwałtowne. Nadal będzie bardzo ciepło" - czytamy.

Jak zachowywać się w trakcie burzy? Przestrzeganie kilku zasad zminimalizuje niebezpieczeństwo uderzenia piorunem. Po pierwsze: śledź komunikaty i ostrzeżenia pogodowe. Pierwsza zasada, to nie dać się zaskoczyć burzy - szczególnie, gdy wybieramy się w dalszą wędrówkę. Komunikaty można na bieżąco sprawdzać na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej [http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia].

Są też specjalistyczne serwisy, które pomogą nam w śledzeniu sytuacji pogodowej. Np. na stronie http://pl.sat24.com/pl - dzięki zdjęciom satelitarnym - zobaczysz jak przemieszczają się chmury i gdzie tworzą się burze. Pozwoli ci to ocenić, czy burza zmierza w twoim kierunku. Informacje o wyładowaniach atmosferycznych znajdziesz także na https://www.lightningmaps.org/

Zobacz również:
2017 rok był wyjątkowo tragiczny dla naszego regionu, jeśli chodzi o skutki burz. Przez region przetoczyła się pamiętna nawałnica w nocy z 11 na 12 sierpnia, w której zginęli ludzie. Naprawa zniszczeń potrwa jeszcze bardzo długo. Latem mieliśmy do czynienia również z kilkoma innymi gwałtownymi burzami, które siały spustoszenie - zrywały dachy, powalały drzewa. Na zdjęciach przypominamy największe nawałnice z 2017 roku.

2017 rok był wyjątkowo tragiczny dla naszego regionu, jeśli chodzi o skutki burz. Przez region przetoczyła się pamiętna nawałnica w nocy z 11 na 12 sierpnia, w której zginęli ludzie. Latem mieliśmy do czynienia również z kilkoma innymi gwałtownymi burzami, które siały spustoszenie - zrywały dachy, powalały drzewa. Na zdjęciach przypominamy największe nawałnice z 2017 roku.Na zdjęciu: Potężny wiatr 11 sierpnia zerwał pokrycie dachu w bloku przy ulicy Ikara w Bydgoszczy.➤➤ Więcej zdjęć na następnych stronachZobacz również:Jak zachowywać się podczas burzy. Proste zasady, które pomogą uniknąć porażenia piorunemFLESZ: Pszczoły wymierają, grozi nam głód

Te nawałnice w 2017 roku siały spustoszenie na Kujawach i Po...

Warto wiedzieć:

  • Prognoza zagrożeń - zawiera informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.

Zobacz również:

W Tryszczynie, tuż przy granicy Bydgoszczy, powstaje most przez Brdę, który stanie się częścią trasy S5. Wykonywane są między innymi kolejne podpory. Na budowie cały czas pracują dwa żurawie oraz dźwigi samojezdne. Jeszcze wiosną wykonywana ma być płyta obiektu, na którym znajdą się dwie jezdnie. Trasa ekspresowa S5 powstaje zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-23. Koszt całej inwestycji to 2,5 mld zł. Głównym połączeniem Bydgoszczy z trasą S5 będzie rozbudowana ul. Grunwaldzka. Na zdjęciach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad możemy obejrzeć postęp prac (nie tylko przy moście przez Brdę). Zaglądamy na odcinek Aleksandrowo-Tryszcyzn.➤ ➤ Zobacz więcej fotografii na następnych stronach.(sier, źródło: GDDKiA, bydgoszcz.pl)Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10 + 11-12.04.2018) | POLSKA (TVN Meteo)

Tak powstaje most przez Brdę pod Bydgoszczą. Zobacz efektown...

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13 + 14-15.04.2018) | POLSKA (TVN Meteo)[/b]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo