Gdyby nie kontuzja nosa, mógł być nawet złoty medal...

Redakcja
Paweł Matuszewski i Karolina Twardy
101 pięściarek z 38 klubów wzięło udział w 5. edycji młodzieżowych mistrzostw Polski. Na ringu w Grudziądzu nie zabrakło reprezentantek grodu nad Brdą, które wywalczyły dwa srebrne medale.

Krążki zdobyły: Karolina Twardy z Zawiszy (kat. 75 kg) i Gabriela Pawlicka z Astorii (+81 kg).

Pierwsza z nich, trenowana przez Pawła Matuszewskiego, przez zawody szła jak burza. W ćwierćfinale pewnie pokonała Aleksandrę Trojanowską (Szczecin), by w półfinale po wyniszczającym boju wygrać przez TKO w trzeciej rundzie z Olgą Balcerowską (Gdynia). Zwycięstwo okupiła jednak kontuzją, która wyeliminowała ją z walki o złoto.

- Karolina doznała urazu nosa. Nie chcieliśmy, by skończyło się to poważniejszą kontuzją, dlatego w finale oddała walkowera... - mówi kierownik Stowarzyszenia Boksu i Sztuk Walki „Zawisza” Tadeusz Januszewski. - Szkoda, bo przez całe mistrzostwa walczyła bardzo dzielnie, a w finale mogła pokusić się o wygraną - dodaje.

Drugi srebrny krążek dla naszego miasta zdobyła Gabriela Pawlicka w kategorii powyżej 81 kg. W 1/4 finału zawodniczka Astorii triumfowała przed czasem, w półfinale nie walczyła, bo jej rywalka oddała walkowera, a w finale uległa 0:3 Ewie Moniak z Radomia.