Gdańsk jest nasz, czyli kolejny sukces BTŻ [ZDJĘCIA]

Reprezentanci Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego potwierdzili krajową dominację w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

Na torze w Gdańsku rozegrano 7. rundę indywidualnych oraz 2. rundę drużynowych mistrzostw Polski. W obu turniejach doskonale spisali się podopieczni trenera Jacka Woźniaka.

Zmagania indywidualne wygrał Wiktor Przyjemski (14 pkt). Reprezentant Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego jest liderem klasyfikacji generalnej z przewagą 10 oczek nad drugim zawodnikiem. Do końca cyklu pozostały trzy rundy.

Szanse na medal IMP zachowuje też Krzysztof Lewandowski, który gdańską rundę ukończył na najniższym stopniu podium (11 pkt). Tuż za nim uplasował się kolejny zawodnik BTŻ - Kacper Łobodziński (również 11 pkt). On koncentruje się jednak na startach w klasie 250 cc i w Gdańsku dopiero po raz pierwszy w tym roku wystartował w turnieju indywidualnym na popularnej „osiemdziesiątce”.

Przyjemski (14 pkt w 6 startach), Lewandowski (11 w 6) i Łobodziński (8 w 4) wygrali w Gdańsku 2. rundę DMP i powiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej (chłopcy z BTŻ triumfowali też w inauguracyjnym turnieju w Wawrowie).

W sobotę w Gdańsku odbył się ponadto turniej indywidualny dla młodszych zawodników, którzy nie mają jeszcze licencji „MŻ”. Wygrał Krystian Gręda z Wawrowa (15 punktów).

Miejsca i dorobek punktowy reprezentantów BTŻ: 4. Emil Maroszek 12 pkt, 6. Maksymilian Pawełczak 9, 11. Maciej Kurzawski 4, 13. Kacper Tuczkowski 3.